z

Lublin

Ruszyła ósma edycja naszego cyklu w Warszawie i Lublinie!

06.11.2021

Ruszyła ósma edycja naszego cyklu w Warszawie i Lublinie!

6 listopada 2021 - co to była za sobota! Piękna sobota! Biegowa sobota! Zorganizowaliśmy dwie imprezy - w Warszawie oraz Lublinie. Łącznie na naszych trasach pojawiło się blisko 1300 biegaczy, w tym ponad 350 dzieci! Zapraszamy do przeczytania podsumowania obu biegów.

Warszawa

Na trasie w Lesie Młociny w Warszawie pojawiły 624 osoby, w tym 255 kobiet. Po spokojnym, kontrolowanym biegu zwycięstwo odniósł Piotr Mielewczyk uzyskując czas 15:28.

- W dzisiejszym biegu nie zależało mi na wyniku, a na kontroli poczynań rywali. Oderwałem się od stawki na bezpieczną odległość i przez cały bieg kontrolowałem przewagę sukcesywnie ją powiększając. Moja dyspozycja jest na pewno znacznie wyższa, ale jej apogeum ma nadejść za 3 tygodnie podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. W ubiegłym roku byłem szósty tracąc zaledwie 3 sekundy do brązowego medalu. Na pewno chciałbym ten wynik poprawić. Zimą po raz pierwszy zamierzam wziąć udział w sezonie halowym. Bardzo lubię bieżnię, jej wymierność i wysokie prędkości. Na pewno jednak nie odpuszczę cyklu CITY TRAIL, w który startuję od wielu lat – mówił na mecie zwycięzca.

Na drugim miejscu finiszował Mikołaj Skibiński (16:13), a jako trzeci linię mety minął Marcin Patecki (16:13).

W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Dominika Stelmach finiszując w 17:22.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że wciąż potrafię szybko biegać. Być może, w którymś z kolejnych biegów CITY TRAIL pokuszę się o rozwinięcie maksymalnych prędkości co finalnie zaowocuje jakimś solidnym wynikiem. Dzisiaj rano robiłam już siłę biegową, więc nogi miały prawo być zmęczone. Najbliższym planem docelowym jest klasyczny maraton na ulicy, który być może pobiegnę w lutym. W perspektywie odwołania trailowych mistrzostw świata postanowiłam powalczyć właśnie na 42km 195m, bo jestem przekonana, że stać mnie na rekord życiowy. W planach długofalowych biorę pod uwagę sierpniowe mistrzostwa świata w biegu ulicznym na 100km, albo słynny bieg ultra w RPA, Comrades – zdradziła po biegu najszybsza z kobiet dzisiejszych  zawodów, wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim z 2018 roku.

Drugie miejsce zajęła Iwona Wicha (18:09), a „oczko” niżej uplasowała się Adriana Kalbarczyk (18:35).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Terminy kolejnych biegów w Warszawie to 4 grudnia, 8 stycznia, 19 lutego i 19 marca. 

Lublin

Lubelską rywalizację wygrali Damian Świerdzewski i Natalia Zych. Linię mety biegu głównego przekroczyło 295 osób, w tym 86 kobiet.

Lubelska 5-kilometrowa trasa CITY TRAIL poprowadzona jest niezwykle urozmaiconymi ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Nie jest to pętla pozwalająca na rozwinięcie dużych prędkości, ale start na tej trasie daje olbrzymią satysfakcję.

Dzisiejszy bieg przyniósł zwycięstwo debiutującego w CITY TRAIL w Lublinie Damiana Świerdzewskiego. Jego czas to 16:38. Na drugim miejscu finiszował Patryk Pawłowski (16:47), a jako trzeci linię mety minął Przemysław Szymanowski (16:50).

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Natalia Zych finiszując w 20:02.

- Wygrana to wygrana, ale dzisiaj nie czułam się najlepiej, więc nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona ze startu. Planuję jednak regularnie pojawiać się na trasie nad Zalewem Zemborzyckim i ponownie walczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej – mówiła po biegu najszybsza z kobiet dzisiejszych  zawodów, najlepsza biegaczka CITY TRAIL w Lublinie w sezonie 2019/2020. – Trzeba przyznać, że warunki mieliśmy dzisiaj nie najłatwiejsze. Silny wiatr był bardzo odczuwalny w pierwszej części dystansu i na finiszu, kiedy trasa wraca na ścieżkę tuż przy Zalewie.

Drugie miejsce zajęła Dominika Łukasiewicz (20:06), a na trzeciej pozycji uplasowała się Magdalena Sekuła (20:26).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Kolejne spotkania w Lublinie odbędą się 11 grudnia, 8 stycznia, 5 lutego i 5 marca. Nasze lubelskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Lublin

Warto przypomnieć, że nasze biegi charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i w Warszawie oraz Lublinie odbędzie się w marcu.  

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

fot. Radek Pizoń

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni