z

Lublin

Bieg Niepodległości w Lublinie – najważniejsze informacje

07.11.2017

Bieg Niepodległości w Lublinie – najważniejsze informacje

W sobotę, 11 listopada na biegowo uczcimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowy dzień! Elektroniczne zapisy trwają jeszcze dzisiaj (7 listopada) do końca dnia.

ZAPISY

Nasz cykl składa się z sześciu biegów w każdej lokalizacji. Co ważne – każdy może dołączyć do nas w dowolnym momencie trwania edycji, więc jeśli nie biegałeś w pierwszych zawodach – nic straconego!

Mimo, że pierwszy bieg już za nami, nadal macie możliwość wykupienia karnetu – aktualnie obejmuje on 5 biegów. Podstawowy pakiet w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Uwaga – karnety można wykupić tylko przez internet. Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi - start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

W CITY TRAIL Junior opłata za karnet to 20 zł (możliwa tylko przez internet) oraz 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi (możliwe przez internet i w dniu zawodów).

KLASYFIKACJA BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Ci z Was, którzy startują w naszym cyklu regularnie i zdecydują się na udział w dodatkowej klasyfikacji będą oczywiście mieli taką możliwość – wystarczy, że podczas kupowania karnetu na wszystkie biegi dopłacicie 10 zł. Jeśli osoba, która ma karnet zdecyduje się na udział w dodatkowej klasyfikacji już po zakupieniu karnetu lub dopiero w dniu zawodów, będzie musiała w biurze zawodów (11 listopada) dopłacić 15 zł.

Dla osób, które zdecydują się na start tylko w Biegu Niepodległości, udział w zawodach będzie kosztował 30 zł podczas rejestracji elektronicznej (należy zapisać się na bieg Grand Prix - 20 zł i wybrać klasyfikację Biegu Niepodległości - dodatkowa opłata to 10 zł) i 39 zł w przypadku zapisów w dniu zawodów.

Wszyscy, którzy zadeklarują chęć wzięcia udziału w niepodległościowej klasyfikacji otrzymają pamiątkowe medale, a pięć najszybszych pań i pięciu najlepszych panów będzie nagrodzonych.

Wszystkie dzieci i młodzież startujące w sobotę w CITY TRAIL Junior otrzymają pamiątkowy medal bez dodatkowej opłaty.

Zachęcamy do zerknięcia na REGULAMIN klasyfikacji Biegu Niepodległości.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram Biegu Niepodległości w Lublinie:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

11:11 – start biegu głównego na 5 km

12:00 - dekoracja najszybszych pań i panów Biegu Niepodległości

TRASA

Trasa nad Zalewem Zemborzyckim jest urozmaicona. W całym cyklu znajduje się w połowie skali trudności :) Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów naszych biegów działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. W Lublinie mieści się ono w okolicy startu i mety zawodów – w okolicy Kempingu Dąbrowa. Przypominamy, że nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI

Główny parking dostępny jest przy ulicy Nad Zalewem, w okolicy pętli autobusowej – około 500 metrów od biura zawodów.

UWIECZNIJ SWÓJ WYNIK

Podczas sobotniego biegu będziecie mieć możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z tablicą pokazującą uzyskany na trasie wynik, albo z czasem, jaki jest Waszym celem. To formuła znana z wielkich zagranicznych imprez, którą wspólnie z naszym Sponsorem Tytularnym - Nationale-Nederlanden postanowiliśmy przenieść na polski grunt i nasze przełajowe zawody! 

Akcja Movember w Lublinie

W naszej ekipie organizacyjnej przeważają mężczyźni – wysportowani i dbający o zdrowie. Już przed rokiem wyszli z inicjatywą zapuszczenia „movemberowego Wąsa”. W tym roku postanowiliśmy jako CITY TRAIL dołączyć do oficjalnej akcji Movember Polska i głośno mówić o wadze profilaktyki męskich nowotworów. Szczegółowo opisaliśmy akcję i nasz udział w niej w TYM miejscu, tymczasem zachęcamy Was drodzy panowie do wzięcia udziału w specjalnym spotkaniu organizowanym w ramach akcji, które odbędzie się w Lublinie 12 listopada, w godz. 9:30-14:00 i 15:00-20:00 (Tarasy Zamkowe).

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane lubelskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w piątek – właśnie na wydarzeniu. Nagrodą będzie plecak Salomon Trail 10.

CZAPKI CITY TRAIL

Ze względu na duże zainteresowanie naszymi czapkami, które dołączyliśmy do karnetów biegu głównego, od drugiej kolejki macie możliwość zakupienia czapki. Będą dostępne w cenie 30 zł (sprzedaż tylko w dniu zawodów, płatność gotówką).

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Nasz cykl wspiera Miasto Lublin.

Do zobaczenia! 

fot. Radek Pizoń

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni