Bydgoszcz

Olga Ochal po raz trzeci najlepsza w Bydgoszczy

15.01.2023

Olga Ochal po raz trzeci najlepsza w Bydgoszczy

Podczas trzeciego biegu sezonu w bydgoskim Myślęcinku aura nie rozpieszczała - towarzyszył nam intensywny deszcz i wiatr. Mimo trudnych warunków, na mecie 5-kilometrowych zawodów zameldowało się 371 osób, a w biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 98 młodych sportowców! Wielkie brawa dla Was! Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Olga Ochal, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej i Dawid Klaybor, który wrócił na trasę CITY TRAIL po... sześciu latach! Czwarty bieg edycji 2022/2023 w Bydgoszczy zaplanowaliśmy na 19 lutego.

Po dzisiejszym biegu pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest Olga Ochal, która nie ma sobie równych w trwającym sezonie.

- Jadąc dziś na start, nie wiedziałam na co mnie stać po trzytygodniowej chorobie, po antybiotykach i 39-stopniowej gorączce. Byłam nastawiona na walkę, ale z głową. Wiedziałam, że muszę pobiec mądrze, słuchając swojego organizmu. Pogoda dziś nikogo nie rozpieszczała, była ulewa i wiadomo, że w lesie zrobiło się błoto, a tam, gdzie leżą liście – było bardzo ślisko. Trzeba było uważać również na zakrętach. Każdy z dotychczasowych biegów był inny. Pierwszy był dla mnie najłatwiejszy, bo byłam jeszcze w dobrej formie sportowej, wypracowanej w sezonie 2022. Drugi bieg był jako sprawdzian po roztrenowaniu, nie należał do łatwych, a do tego warunki pogodowe nie rozpieszczały - spadł śnieg. Dzisiejszy bieg był dużą niewiadomą dla mnie, bo choroba mocno mnie rozbiła, tętno cały czas jest bardzo wysokie i potrzebuję jeszcze trochę czasu na powrót do formy - mówiła po biegu Olga Ochal.

Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego dnia: Olga Ochal - 18:01, Natalia Klaybor - 18:36, Anna Mrotek - 19:07. Rezultaty najszybszych dziś mężczyzn: Dawid Klaybor - 15:47, Paweł Ochal - 15:58, Przemysław Ratajczyk - 16:19.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ.

Liderem bydgoskiej "generalki" jest aktualnie Paweł Ochal, który ma na koncie jedną wygraną, jedno drugie (wywalczone dzisiaj) i jedno trzecie miejsce. Czy Paweł będzie mógł cieszyć się z końcowego sukcesu? Przekonamy się być może dopiero w marcu, bo wiele wskazuje na to, że rywalizacja wśród panów będzie jeszcze ciekawsza.

- Pochodzę z województwa kujawsko-pomorskiego, ale mieszkam i służę jako żołnierz w Żaganiu, więc na CITY TRAIL w Bydgoszczy mam bardzo daleko. Tym razem postanowiliśmy z żoną wystartować przy okazji wizyty u rodziców. Był to sprawdzian formy po roztrenowaniu. Ponieważ Natalia - moja żona wraca do szybkiego biegania i nie ukrywam, że oboje na poważnie myślimy o starcie w CITY TRAIL w lutym i w marcu - zaznaczył po zawodach Dawid Klaybor, najszybszy biegacz dzisiejszych zawodów.

Partnerem naszych bydgoskich biegów jest Nadleśnictwo Żołędowo.

fot. Tomasz Czachorowski


Sponsor tytularny