Bydgoszcz

Bydgoszcz zamknęła pierwszą serię!

30.10.2022

Bydgoszcz zamknęła pierwszą serię!

Dziesiąty bieg edycji zorganizowaliśmy w Bydgoszczy. Zwycięzcami zawodów rozegranych w ostatnią niedzielę października zostali Olga i Paweł Ochal. Na dystansie 5 km mieliśmy 466 uczestników. W CITY TRAIL Junior wystartowało 171 młodych sportowców. Drugi bieg edycji na ścieżkach Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo zaplanowaliśmy na 4 grudnia. 

Jak już wspomnieliśmy, triumfatorem dzisiejszego biegu został Paweł Ochal, z czasem 15:30. Drugie miejsce zajął Adrian Bednarek (wynik 15:34), a trzeci był Jędrzej Wolski – jego wynik to 15:37.

- Jeszcze nigdy nie biegło mi się tak dobrze na tej trasie. Jestem bardzo zadowolony, zarówno z wyniku, jak i wygranej – w jesienno-zimowej serii CITY TRAIL dotąd jeszcze nie wygrałem. W tym roku miałem trzy przerwy od treningu, dlatego zdecydowałem, że nie robię jesiennego roztrenowania, więc aktualnie jestem w treningu. Ostatnio udało mi się zrealizować 10 treningów biegowych z rzędu, co od dłuższego czasu się nie zdarzało – łączę bowiem bieganie z treningiem rowerowym. Moje bieganie opiera się głównie na treningu tlenowym i przyspieszeniach raz w tygodniu. Tym bardziej dzisiejszy rezultat mnie cieszy – podkreślił po biegu Paweł Ochal, mistrz Polski w maratonie z 2007 roku, srebrny medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie średnim.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Olga Ochal z czasem 17:01. Drugie miejsce zajęła Anna Mrotek (18:29), a trzecią lokatę wywalczyła Marzena Rozpędzik (18:42).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 171 uczestników.

Wśród uczestników dzisiejszego CITY TRAIL był Rafał Pyjos, który wystartował dzisiaj nie tylko na dystansie 5 km, ale wcześniej przebiegł 400-metrową trasę CITY TRAIL Junior ze swoim ośmioletnim synem. – Kazimierz jest niepełnosprawny intelektualnie. Kiedy się urodził, lekarze twierdzili, że spędzi życie w pozycji leżącej. Nie uwierzyliśmy w to i wdrożyliśmy rehabilitację. Dzięki wszystkim zajęciom sportowym, na które uczęszcza jest na tyle samodzielny i sprawny, że mógł dzisiaj wystartować. W poprzednich edycjach CITY TRAIL przychodził, by mi kibicować i w końcu stwierdził, że sam chce wziąć udział w zawodach. Zapisałem go od razu na cały cykl. Spodobało mu się dzisiaj. Będziemy w grudniu – mówił po zawodach biegacz.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie na ścieżkach Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

fot. Paweł Zając

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni