Bydgoszcz

Świetne widowisko w Bydgoszczy!

05.12.2021

Podczas drugiego biegu sezonu w bydgoskim Myślęcinku Mateusz Kaczmarek i Sebastian Nowicki zafundowali nam olbrzymie emocje! Wbiegli na metę niemal jednocześnie, z rewelacyjnym czasem 14:46! Brawa należą się także dla najszybszej z kobiet - Aleksandra Brzezińska zwyciężyła z dużą przewagą, z wynikiem 16:33. Kolejne spotkanie w Bydgszczy - 9 stycznia.

Zwycięzca dzisiejszego biegu - Mateusz Kaczmarek - to siódmy zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. - Nie nastawiałem się dzisiaj na tak szybkie bieganie, więc na dystansie nie wychodziłem na prowadzenie. Wątpiłem, że będę w stanie prowadzić bieg w tak mocnym tempie. Ten tydzień był dla mnie trudny, bo po ubiegłotygodniowych mistrzostwach Polski dopadło mnie spore zmęczenie, na treningach biegałem wolno, jak nigdy. Tym bardziej nie planowałem dzisiaj ściągania na takim poziomie. Jestem bardzo miło zaskoczony i ciekaw, jak potoczą się kolejne starty na tej trasie – mówił po zawodach Mateusz.

Pochodzący z Obornik i startujący regularnie w poznańskiej odsłonie CITY TRAIL Sebastian Nowicki przegrał o niespełna pół sekundy – jego wynik to również 14:46. – Ostatni zakręt wybił mnie z rytmu, czułem, że mocno wyhamowałem i musiałem rozpędzić się na nowo. Myślę, że gdyby było z 10 metrów więcej, miałbym jeszcze szanse, by prześcignąć Mateusza. Porównując trasy w Poznaniu i Bydgoszczy stwierdzam, że bydgoska jest trudniejsza, bo mimo, że płaska, to kilka razy pokonujemy ostre zakręty, co na pewno nie ułatwia biegania na dużych prędkościach – podkreślił po biegu Sebastian.

Trzecie miejsce zajął dzisiaj – drugi przed miesiącem – Marcin Biskup, który metę minął w czasie 15:23.

Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w maratonie z 2019 roku. Jej dzisiejszy wynik to 16:33. – W listopadzie startowałam po dwumiesięcznej przerwie od biegania, która była spowodowana kontuzją. Dzisiaj jestem już w innym miejscu. Poprawiłam wynik sprzed miesiąca o ponad pół minuty, co pokazuje, że forma idzie w górę – mówiła na mecie Aleksandra Brzezińska. – W trakcie periodyzacji mojego treningu, zima to czas akumulacji i razem z Błażejem (trenerem) powoli będziemy zwiększać kilometraż, bo to podstawa w moim przygotowaniu maratońskim, ale na razie nie będziemy szlifować prędkości. Stawiamy na pracę ogólnorozwojową, bo czuję, że ćwiczenia, na które w ciężkim treningu zazwyczaj brakuje czasu lub sił, są dla mnie ważnym elementem, dodają mi pewności w biegu – zaznaczyła.

Jako druga zawody ukończyła powracająca do formy po urodzeniu dziecka - Olga Ochal (17:53), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:06).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Bydgoszcz.