z

Styczniowe biegi w Bydgoszczy i Łodzi za nami

09.01.2022

Styczniowe biegi w Bydgoszczy i Łodzi za nami

W niedzielę, 9 stycznia spotkaliśmy się na trasach w bydgoskim Myślęcinku i w łódzkim Parku Baden-Powella. Dzisiejszym zwycięstwem Aleksandra Brzezińska zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy. To jedyne rozstrzygnięcie w generalce po dzisiejszym dniu. Zachęcamy do przeczytania relacji z obu miast.

Małżeństwo Brzezińskich pewnie wygrywa w Bydgoszczy

Zwyciężczyni bydgoskiego biegu – Aleksandra Brzezińska uzyskała wynik 17:12. Wicemistrzyni Polski w maratonie z 2020 roku po grudniowym biegu CITY TRAIL musiała zrobić przerwę w treningach, spowodowaną chorobą.

- W grudniu mieliśmy z Błażejem przyjmować trzecią dawkę szczepionki, ale Covid sam nas dopadł. Najpierw Błażeja, po tygodniu mnie. Objawy mieliśmy podobne do przeziębienia, z tym że po kilku dniach nie mieliśmy smaku, ani zapachu. U mnie przez tydzień były mocne bóle mięśni jak po konkretnej siłowni (mimo że tydzień leżałam w łóżku) i duże osłabienie, a Błażej dodatkowo borykał się z bólami w klatce piersiowej. Tak więc praktycznie cały grudzień spędziliśmy w domu, dopiero przed świętami wyszliśmy na pierwsze lekkie treningi biegowe. Czyli od tamtego momentu do dziś trening opierał się na niskiej intensywności. Były to same rozbiegania i rytmy, bo przez cały czas oboje mieliśmy znacznie podwyższone tętno. Teraz na szczęście wszytko zdaje się powoli wracać do normy, więc naprawdę głodni biegania zabieramy się do biegowej roboty – podkreśla Aleksandra Brzezińska. – Założenie na dziś było jasne - wygrać, bez presji czasowej, dostosowując prędkości do warunków, aby nie nabawić się kontuzji. Mimo, że wygraną w klasyfikacji generalnej mam już pewną, z pewnością będę chciała jeszcze wystartować w trwającym sezonie, o ile tylko będę na miejscu, bo od lutego zaczynamy pierwsze zgrupowania.

Jako druga zawody ukończyła Olga Ochal (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:09).

Drugie w sezonie, w pełni kontrolowane zwycięstwo odniósł Błażej Brzeziński, z czasem 15:40. Drugą lokatę wywalczył Piotr Frydrychowski (16:07). Trzecie miejsce zajął Kamil Szymaniak, który metę minął w czasie 16:12.

Linię mety minęły 393 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 150 młodych sportowców.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZachęcamy również, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia.

Kolejny - czwarty już bieg w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 20 lutego.

Nasze bydgoskie zawody są dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz.

Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz najlepsi po raz drugi w Łodzi

- Mimo dość trudnych, śnieżnych warunków, biegło mi się luźno i oceniam, że to był bardzo udany start. Na co dzień biegam w tym parku, więc jeśli tylko mogę to z wielką przyjemnością biorę udział w CITY TRAIL i na pewno widzimy się w kolejnej odsłonie cyklu – mówiła na mecie najszybsza z kobiet dzisiejszych zawodów w Łodzi – Dominika Wiecha.

Wynik Dominiki Wiechy to 18:29. Jako druga zawody ukończyła Aleksandra Hornik (18:43), a trzecie miejsce wywalczyła Andżelika Niklewicz (21:06).

Drugie w sezonie zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz, z czasem 16:56.

- Oceniam, że warunki były dzisiaj lepsze niż podczas grudniowego startu, myślę, że nawet bez kolców dałoby się biegać. Mimo wszystko buty z kolcami dają komfort i lepszą przyczepność. Postaram się wystartować jeszcze minimum raz, by ukończyć cykl – podkreślił po biegu Grzegorz Petrusiewicz. 

Drugą lokatę wywalczył Maksymilian Zawiślak (17:11). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Pietrzyk, który metę minął w czasie 17:22.

Linię mety minęło 315 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 118 młodych sportowców. Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Kolejne zawody w Łodzi zaplanowaliśmy na 6 lutego. A tymczasem zachęcamy, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia

Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

W edycji 2021/2022 zawody CITY TRAIL są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

fot. Filip Kowalkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni