z

Warszawa

Warszawa też z rekordami!

16.11.2014

Warszawa też z rekordami!

W drugim w edycji 2014/2015 biegu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL frekwencja wzrosła o ponad 100 osób w porównaniu z poprzednimi zawodami. Linię mety minęło 440 osób. Zwycięzca – Artur Jabłoński (DREAM RUN) ustanowił nowy rekord trasy – 15:45. Wśród kobiet niepokonaną pozostała Joanna Schab (aleTEMPO). Jej czas to tym razem 19:10.

Artur Jabłoński to zwycięzca tegorocznej edycji Grand Prix Warszawy - cyklu rozgrywanego od 2004 roku. W CITY TRAIL wystartował jak dotąd dwa razy i wyraźnie podniósł poprzeczkę rywalom – już drugi raz poprawił rekord trasy. Wśród pań od pierwszego sezonu równych sobie nie ma Joanna Schab – zwyciężczyni klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji, rekordzistka trasy (18:51) i najszybsza zawodniczka dwóch biegów Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 w Warszawie..

Rywalizacja nie zawsze jest jednak priorytetem. –  W zeszłym roku przyglądałam się biegom w Lesie Młocińskim, a w tej edycji zdecydowałam się pobiec i dziś był mój debiut. Wrażenia? Rewelacyjne. Jestem zaskoczona organizacją, rozgrzewką, kolorami, które są tutaj – oceniła zawody pani Agnieszka Skierska. - Biegam regularnie od trzech lat, dwa razy w tygodniu. Startuję tylko i wyłącznie dla przyjemności, nie dla poprawiania czasów. Głównie w biegach "z historią w tle", w których – tak uważam – każdy biegający powinien brać udział, jak na przykład Bieg Niepodległości – dodała.

Niedzielny bieg był swego rodzaju jubileuszem dwóch członków naszej ekipy. Piotr Książkiewicz i Andrzej Kowalczyk zaangażowani od 2010 roku w cykl biegów przełajowych w Stowarzyszeniu Grand Prix Poznania, które jest organizatorem ogólnopolskiej akcji, zorganizowali dziś setny bieg w formule Grand Prix. Obaj uczcili ten jubileusz startem w zawodach :)

Niezmiennie przed startem biegu głównego odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ

Następny bieg w Warszawie odbędzie się 14. grudnia. A jeszcze dziś na profilu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL odbędzie się konkurs organizowany wspólnie z klubem Holmes Place


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni