z

Warszawa

Biegiem po ścieżce zdrowia im. Tomasza Hopfera

01.09.2014

Biegiem po ścieżce zdrowia im. Tomasza Hopfera

„Nasz” dystans – 5 km upodobało sobie wielu organizatorów mniejszych lub większych imprez. W sobotę, 27 września w Konstancinie-Jeziornej właśnie na dystansie 5 km odbędzie się wyjątkowy bieg – z okazji nadania lokalnej ścieżce zdrowia imienia Tomasza Hopfera.

Tomasz Hopfer (ur. 24 kwietnia 1935 roku w Warszawie, zm. 10 grudnia 1982 roku w Warszawie, spoczywa na Powązkach). W latach 50. był członkiem kadry narodowej. Dwa razy zdobył złoty medal mistrzostw Polski (1955 i 1958) w sztafecie 4x400 m. Po zakończeniu kariery poświęcił się propagowaniu czynnego uprawiania sportu. Był inicjatorem telewizyjnej akcji "Bieg po zdrowie", współtwórcą Maratonu Warszawskiego (początkowo pod nazwą Maraton Pokoju). Tomasz Hopfer był nie tylko sportowcem, ale spełniał się także jako dziennikarz sportowy. Był popularnym komentatorem TVP i prezenterem zorganizowanego przez Mariusza Waltera w drugiej połowie lat 70. bloku rozrywkowo-publicystycznego Studio 2 (wraz z Bożeną Walter, Tadeuszem Sznukiem i Edwardem Mikołajczykiem). Szefował także redakcji sportowej TVP. Jest nazywany Ojcem Polskiego Joggingu.

Bieg, który odbędzie się w Konstancinie Jeziornej (na dzień przed 36. Maratonem Warszawskim) będzie świetną okazją, by uczcić pamięć Tomasza Hopfera, a także odbyć ostatni trening przed maratonem. Start i meta biegu odbędą się przy Gospodzie Zalewajka, ul. Od lasu 1. Bieg jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób. Zgłoszenia: biuro@gosir-konstancin.pl do 15 września.

Organizator zapewnia transport autokarem spod Stadionu Narodowego w Warszawie (odjazd w sobotę o godz. 13:00 od ulicy Wybrzeże Szczecińskie, powrót ok. 16:30). Zapisy na stronie www.gosir-konstancin.pl przy zgłoszeniu udziału w biegu.

Regulamin biegu dostępny jest TUTAJ.

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni