z

Warszawa

5. bieg Grand Prix zBiegiemNatury w Warszawie za nami

09.02.2014

5. bieg Grand Prix zBiegiemNatury w Warszawie za nami

Wszystko jasne – można powiedzieć o klasyfikacji generalnej Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury w edycji 2013/2014. Co prawda podczas 5. biegu na trasie nie było zwycięzcy wszystkich poprzednich zawodów – Rafała Rusiniaka, jednak zawodnik AZS-AWF Warszawa już wcześniej zapewnił sobie wygraną w całym cyklu. Z kolei wśród pań zwycięstwo przypieczętowała w niedzielę Joanna Schab.

Joanna wygrała swoje 4. zawody z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w Warszawie, czym potwierdziła, że jest najlepszą wśród pań w trwającej edycji. Czas Joanny to tym razem 20:24. Wśród mężczyzn – pod nieobecność wspomnianego Rafała Rusiniaka, wygrał Łukasz Kurek  (17:49) mający na koncie także 2. i 3. miejsce. – Dzisiaj wygrały kolce – stwierdził po biegu. – Widziałem, jak inni, którzy biegali w zwykłych butach mieli kłopoty z poślizgami. A mnie biegło się bardzo dobrze.

Wielu z warszawskich biegaczy zapewniło już sobie pamiątkowy medal, jaki otrzyma każdy, kto ukończy co najmniej 4. z 6. biegów. – Muszę przyznać, że ostatnio biegam mniej, ale nie chciałam ryzykować i zostawiać swojego 4. startu w cyklu na ostatni bieg. Jest prawdopodobne, że nie będę mogła wystartować, a bardzo zależało mi na zdobyciu medalu – podkreśliła po biegu Monika Jabłkowska, która wbiegła na metę na 161. miejscu.

Przed biegiem głównym startowali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Dla nich podczas każdych zawodów Grand Prix zBiegiemNatury organizujemy biegi na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów. Partnerem cyklu są firma Amway Polska i marka NUTRILITE™. Z kolei Miasto Warszawa jest partnerem całego warszawskiego cyklu.

Kolejne zawody w warszawskim Parku Młocińskim odbędą się 16. marca. Będzie to ostatni bieg w obecnej edycji. W ciągu 3. tygodni od zakończenia cyklu odbędzie się ceremonia zakończenia sezonu 2013/2014. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia zostaną opublikowane na naszej stronie przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Tymczasem jeszcze dziś ok. godz. 21:00 na wydarzeniu Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury na Facebooku odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą karnety do klubu fitness Holmes Place.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni