Warszawa

Rafał Rusiniak najlepszy podczas drugich zawodów Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury

17.11.2013

Rafał Rusiniak najlepszy podczas drugich zawodów Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury

Drugie z sześciu zawodów w ramach cyklu Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury za nami. Szybka trasa w Lesie Młocińskim sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Efekt? Rekord trasy Rafała Rusiniaka, który zwyciężył także w pierwszych zawodach.

Czas Rafała to 16:50. Wśród kobiet najlepsza ponownie była Joanna Schab, która również poprawiła swój poprzedni wynik o ponad 30 sekund.

Wśród uczestników cyklu Grand Prix zBiegiemNatury zdecydowaną większość stanowią osoby biegające rekreacyjnie – dla lepszego samopoczucia. - Biegam 3-4 razy w tygodniu. Raczej w grupie na zorganizowanych spotkaniach – wtedy łatwiej o motywację – mówi Arek Ćwiek, który 5-kilometrową trasę pokonał z psem Miso. – Kiedy tylko mogę biegam z Miso. Głównie dlatego, że Miso potrzebuje dużo ruchu, więc wspólne bieganie jest najlepszym wyjściem.

Dlaczego Arek startuje w zawodach zBiegiemNatury? – Podoba mi się kameralna atmosfera, jaka panuje na tych imprezach. Nie ma sztuczności, patosy, jest za to energia, która udziela się biegaczom i dobra zabawa.

Warto dodać, że biegi w Lesie Młocińskim cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pań. Płeć piękna – podobnie jak w październiku – stanowiła ponad 30 procent.

Niezmiennie zawody rozpoczęły biegi dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Przypominamy, że w zawodach mogą uczestniczyć nawet kilkuletnie dzieci – najmłodsza kategoria to dzieci do 5 lat. Z kolei najstarsza jest dla młodzieży, które nie ukończyła 16 roku życia. Zapisy do cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury” odbywają się w dniu zawodów.

Jeszcze dziś o godzinie 21:00 na wydarzeniu dotyczącym Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury pojawi się konkurs, w którym do wygrania będą karnety do klubu Holmes Place – partnera warszawskiej edycji akcji.

Kolejne zawody w Lesie Młocińskim już 22 grudnia. Zapisy trwają! :)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni