Warszawa

Warszawski cykl zakończony!

18.03.2023

Warszawski cykl zakończony!

W sobotę, 18 marca odbył się piąty - ostatni bieg edycji 2022/2023 w ramach naszego cyklu Grand Prix. 5-kilometrowe zawody w Parku Młocińskim przyciągnęły 501 osób. Zwycięstwo odnieśli Marta Kaźmierczak oraz Rafał Gontarczyk. Ostatni warszawski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 30 marca, a dwa dni później - 1 kwietnia nasz ogólnopolski finał - CITY TRAIL Gold!

Dzisiejszy bieg miał wyjątkową oprawę, bowiem marzec to w CITY TRAIL miesiąc kobiet. Tym samym trzy najszybsze panie - Marta Kaźmierczak (czas 18:09), Aleksandra Karolczuk (18:23) i Magdalena Kraszpulska (18:33) - zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. W klasyfikacji generalnej w Warszawie triumfowała nieobecna tym razem Zuzanna Bąk.

- Biegam w CITY TRAIL od kilku lat, ale jeszcze nigdy nie wygrałam zawodów. Niezwykłe uczucie, jestem bardzo zadowolona z takiego rozwoju sytuacji. Szczególnie, że moje bieganie jest bardzo wszechstronne, nie skupiam się na konkretnych dystansach. Biegam również w górach, chociaż tutaj raczej krótsze biegi są mi pisane. Mam na koncie "małe ultra", czyli Chudego Wawrzyńca na trasie 50 km i przyznaję, że nie poczułam miłości do tak długiego biegania. Wolę krócej, ale szybciej przebierać nogami - mówiła na mecie Marta Kaźmierczak, zwyciężczyni dzisiejszego biegu, trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Warszawie.

Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Rafał Gontarczyk (15:29), Łukasz Więckowski (15:48), Paweł Machowski (15:50). Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny dzisiaj Piotr Mielewczyk.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 265 młodych sportowców.

Dzisiejszy bieg nie był ostatnim sportowym akcentem w tej części roku. Po zakończeniu edycji 2022/2023 we wszystkich miastach, w których organizujemy biegi, odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia - w warszawskim Lesie Bielany. Poza biegami finałowymi będzie także towarzyszący bieg otwarty na 5 km. Zapisy trwają. 

Warszawską odsłonę naszego cyklu wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Karolina Krawczyk

Sponsor tytularny