Warszawa

Piotr Mielewczyk ponownie najlepszy w Warszawie

25.02.2023

Piotr Mielewczyk ponownie najlepszy w Warszawie

W ostatnią sobotę lutego zorganizowaliśmy czwarty bieg w Warszawie. Były to jednocześnie zawody zamykające czwartą serię naszego cyklu. Zwycięstwo odnieśli Piotr Mielewczyk oraz Zuzanna Bąk. Wygrana Piotrka Mielewczyka oznacza, że został on triumfatorem warszawskiej "generalki".

Przypominamy, że w końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. Po dzisiejszym biegu mamy jasność wśród mężczyzn - zwycięzcą w Warszawie jest Piotr Mielewczyk, który wygrał trzy razy. Natomiast wśród kobiet triumfatorkę klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu, bowiem każdy z czterech dotychczas rozegranych biegów wygrała inna zawodniczka. W październiku była to Emilia Mazek, w grudniu - Dominika Stelmach, w styczniu - Anna Bańkowska, dzisiaj - Zuzanna Bąk.

Piotr Mielewczyk to 32-letni zawodnik regularnie startujący w CITY TRAIL i znany w warszawskim środowisku biegowym.

- Warunki mieliśmy dzisiaj dość trudne, na trasie dużo błota. Po styczniowej przygodzie, nie brałem pod uwagę startu w normalnych starówkach, tylko zdecydowałem się biec w kolcach. Myślę, że to była dobra decyzja, pomimo faktu, że trasa generalnie na kolce się nie nadaje ze względu na fragment chodnika i kamienie. Po ostatnich solidnie przepracowanych dwóch tygodniach, nogi miałem dziś ciężkie i samopoczucie kiepskie. Dlatego zdecydowałem się na trochę inna taktykę - bezpośrednią rywalizację na finiszu. Udało mi się wygrać ten pojedynek, choć lekko nie było. Starty w CITY TRAIL to fajna odskocznia od codziennej rutyny treningowej, szczególnie w okresie zimowym. Wydaje mi się, że z roku na rok, poziom sportowy w Warszawie się podnosi i można się pościgać. Z planów startowych na sezon 2023 to na ten moment przede wszystkim półmaraton w Berlinie, w którym pobiegnę na początku kwietnia - mówił po zawodach Piotr Mielewczyk, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Warszawie.

Wynik Piotra Mielewczyka to 15:40. Drugie miejsce zajął Jan Michalski (15:42), a trzeci był Artur Jabłoński (16:09). Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego biegu: Zuzanna Bąk - 18:24, Aleksandra Karolczuk - 19:02, Elżbieta Glinka - 19:14.

Do mety w Lesie Młociny dotarły 334 osoby. Pełne wyniki biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 152 młodych sportowców.

Ostatni bieg sezonu w Warszawie zaplanowany jest na 18 marca, ale nie będzie to ostatni akcent edycji 2022/2023. 1 kwietnia w warszawskim Lesie Bielany odbędzie się ogólnopolski finał edycji, w którym poza najszybszymi biegaczami cyklu ze wszystkich miast CITY TRAIL (także w kategoriach wiekowych) może wziąć udział każdy zainteresowany. Zapisy trwają.

Warszawską odsłonę cyklu wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Paweł Zając

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni