Warszawa

Warszawa z kobiecym rekordem trasy!

14.01.2023

Warszawa z kobiecym rekordem trasy!

Anna Bańkowska bohaterką dzisiejszego biegu w Warszawie! Znakomita maratonka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski wystartowała dzisiaj w naszym cyklu po raz pierwszy i od razu ze świetnym rezultatem. Naszą trasę w Lesie Młociny pokonała w czasie 16:31, co jest nie tylko rekordem pętli, ale także jednym z najlepszych wyników w historii naszego cyklu wśród kobiet. Drugie miejsce zajęła Dominika Stelmach, która 8 dni temu ustanowiła rekord świata w biegu 12-godzinnym. W męskiej rywalizacji zwyciężył - po raz drugi w edycji - Piotr Mielewczyk. Do mety dotarło 579 osób - dziękujemy każdej i każdemu z Was za udział w zawodach i do zobaczenia 18 lutego!

Anna Bańkowska pochodzi z Białegostoku. Jej maratońska życiówka to 2:31:16.

- O mały włos, a mój start nie doszedłby do skutku. Biegłam dzisiaj w CITY TRAIL po raz pierwszy i nie wiedziałam, że linia startu jest oddalona od biura zawodów i mety o 1,5 km. Tym samym musiałam gnać na start w tempie startowym, ciśnienie i adrenalina wzrosły, dotarłam lekko spóźniona, ale organizatorzy wiedzieli, że biegnę i zaczekali, bym ruszyłam ze wszystkimi. Bardzo się cieszę z udanego biegu i wyniku. Chętnie wrócę na tę trasę, by go jeszcze trochę podkręcić. Żałuję, że CITY TRAIL nie ma w moim mieście, bo bardzo cenię sobie takie starty, to zawsze lepsze niż samotny trening. Moje przygotowania są aktualnie skupione na wiosennym maratonie, ale nie stronię od przełajów, jeśli tylko udaje się je sensownie wpleść w plan treningowy - mówiła po biegu Anna Bańkowska.

Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego dnia: Anna Bańkowska - 16:31, Dominika Stelmach - 17:24, Eliza Galińska - 17:54. Rezultaty mężczyzn: Piotr Mielewczyk - 15:27, Adam Świrgoń - 15:44, Taras Telkovsky - 15:48. Po dzisiejszym biegu liderami "generalki" są wspomniani już Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 242 młodych sportowców. 

Warszawską odsłonę naszych biegów wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Karolina Krawczyk


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni