Warszawa

Przyprószyło w Warszawie

03.12.2022

Przyprószyło w Warszawie

Kiedy przyjechaliśmy do Lasu Młociny w sobotni, grudniowy poranek, delikatna warstwa śniegu, którą pokryte były ścieżki wyglądała niegroźnie. Jeszcze na godzinę przed startem tak właśnie było. Jednak później, warunki na trasie zmieniły się zdecydowanie - zrobiło się biało i ślisko. W tych warunkach na mety naszej przełajowej piątki dotarło 539 osób. Najszybciej pobiegli Piotr Mielewczyk i Dominika Stelmach. Kolejne spotkanie w Warszawie zaplanowaliśmy na 14 stycznia.

Najszybsi w dzisiejszych zawodach - Piotr Mielewczyk oraz Dominika Stelmach doskonale znają naszą 5-kilometrową trasę w Warszawie. Mają na koncie wygrane nie tylko pojedyncze biegi, ale także klasyfikację generalną. W dzisiejszym biegu znajomość specyfiki trasy miała znaczenie.

- Postawiłem na kolce i to była dobra decyzja. Inna sprawa, że nie było dzisiaj mocy, by szczególnie zabłysnąć. Cały bieg poprowadził Rafał Gontarczyk, którego chciałbym przeprosić, że nie wyszedłem na prowadzenie na dystansie. Zwyczajnie nie pozwoliła na to dyspozycja. Okazało się jednak, że na krótkim finiszu jestem w stanie przyspieszyć i ostatecznie to ja przekroczyłem metę jako pierwszy - mówił tuż po biegu Piotr Mielewczyk.

Wynik Piotra Mielewczyka to 15:18. Drugie miejsce zajął wspomniany Rafał Gontarczyk, z czasem 15:23, a trzeci był Jan Michalski (czas 15:34). Na czwartym miejscu (z czasem 15:37) zawody ukończył "świeżo upieczony" mistrz Polski w biegach przełajowych - Dariusz Boratyński, który wystartował dzisiaj w Warszawie gościnnie - regularnie biega w CITY TRAIL we Wrocławiu.

- Nie ukrywam, że przyjechałem walczyć o zdecydowanie inny wynik. Niestety wybrałem klasyczne buty startowe na asfalt, bo po rozmowach z lokalnymi zawodnikami oceniłem, że takie obuwie jest tutaj optymalne. Utwierdziłem się w tym przekonaniu na rozgrzewce. Pogoda jednak zmieniała się niemalże z minuty na minutę i zrobiło się bardzo ślisko na ścieżkach. Już po 2 km nie byłem w stanie trzymać tempa prowadzących chłopaków. Przede mną ostatni start w tym roku - za tydzień we wrocławskim CITY TRAIL. Następnie 2 tygodnie odpoczynku i ruszam z przygotowaniami do maratońskiego debiutu, który planuję na wiosnę 2023 - zdradził nam Darek.

W rywalizacji kobiet jako pierwsza metę minęła reprezentantka Polski podczas rozegranych niedawno w Tajlandii Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich - Dominika Stelmach. Dzisiejszy czas Dominiki to 17:53. Drugą lokatę wywalczyła Marta Kaźmierczak (czas 18:25), a trzecia była Aleksandra Karolczuk (wynik 18:41).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 250 młodych sportowców.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który zaplanowlaiśmy na 1 kwietnia 2023. Warszawską odsłonę naszego cyklu wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Karolina Krawczyk


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni