Warszawa

Czwarty bieg w Warszawie - krótko i na temat

19.02.2022

Czwarty bieg w Warszawie - krótko i na temat

Dzisiejszy dzień pokazał nam dobitnie, że musimy lepiej przygotować się na konieczność przenoszenia biegów. Dziś podjęliśmy decyzję o tym, by zorganizować zawody, ale jeśli mielibyśmy ponownie podejmować takie ryzyko – nie zdecydowalibyśmy się. Nie chcemy jednak rozpamiętywać tego dnia. Chcemy Was zapewnić, że w kolejnych sezonach będzie w naszym terminarzu miejsce na awaryjnie przeniesione biegi.

Dziękujemy za każdy komentarz i wyrażone opinie. Dziękujemy za obecność w Lesie Młociny – Wam Biegaczom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i Fotografom.

Wszyscy, którzy wystartowali cali i zdrowi ukończyli bieg. Mamy nadzieję, że bezpiecznie dotarliście do domów.

Zwycięzcami biegu zostali Emilia Mazek (z czasem 18:22) i Damian Świerdzewski - triumfator CITY TRAIL w Lublinie. Jego wynik to 15:10.

- Cieszy mnie dzisiejsza wygrana, ale czasu i dyspozycji nie mogę zaliczyć do najlepszych. Jestem w cyklu przygotowawczym do maratonu, więc mój trening wygląda nieco inaczej niż pod 5km. Wiosną biegnę maraton w Wiedniu. Biegam po 115km tygodniowo, w mijającym tygodniu robiłam "czwórki" w tempie, cóż... takim w jakim dzisiaj pobiegał 5-tkę na CITY TRAIL. Biegałam na tej trasie już poniżej 18 minut. Na pewno czynnikiem przeszkadzającym był dzisiaj silny wiatr, którego kierunku nie da się nawet określić. To moje trzecie zwycięstwo w ciągu kilku lat startów na młocińskiej trasie. Jedno z nich odniosłam podczas letniego CITY TRAIL onTour. W bieżącym sezonie mam na koncie dwa trzecie miejsca i dzisiejszą wygraną - mówiła po zawodach Emilia Mazek.

Podium kobiet uzupełniły: Iwona Wicha (18:41) i Natalia Mierzlikin (18:46). Drugie miejsce wśród męzczyzn wywalczył Rafał Gontarczyk (15:37), a trzeci był Radosław Gromek (15:42).

Wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

fot. Karolina Krawczyk - fotografia

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni