Warszawa

Drugi bieg w Warszawie za nami!

04.12.2021

W sobotę, 4 grudnia spotkaliśmy się w warszawskim Lesie Młociny. Na trasie naszej przełajowej piątki sprawdziło się 600 dorosłych. W biegach CITY TRAIL Junior wystartowało 195 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali Piotr Mielewczyk oraz Dominika Stelmach. Kolejne zawody w stolicy są zaplanowane na 8 stycznia.

Piotr Mielewczyk to czwarty zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. – Dzisiejszy bieg w sporej części pokonałem sam, co na pewno nie ułatwiało zadania. Forsowanie mocnego tempa bez rywali nie jest moją mocną stroną, mimo to dzisiejszy wynik jest jednym z najlepszych, jakie uzyskałem na przestrzeni kilku lat na tej trasie - podkreślił po zawodach zwycięzca. – Czwarte miejsce podczas mistrzostw Polski uznaję za dobry rezultat. Oczywiście niedosyt jest, bo niewiele zabrakło do medalu, a medal to medal, ale doszedłem do niezłej formy w ciągu kilku tygodni, po październikowych perturbacjach, więc nie mogę narzekać.

Wynik Piotra Mielewczyka to 15:16. Drugą lokatę, z czasem 15:41, wywalczył Radosław Gromek. Trzecie miejsce zajął Adam Świrgoń, który metę minął w czasie 16:08.

Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji - Dominika Stelmach, mistrzyni Polski w maratonie z 2017 roku, jedna z czołowych biegaczek górskich w kraju, triumfatorka Wings for Life w Polsce, Australii, Chile, RPA oraz Brazylii. Jej dzisiejszy wynik to 17:30. Jako druga zawody ukończyła Iwona Wicha (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Natalia Mierzlikin (17:55).

Podczas dzisiejszych zawodów w Warszawie kontynuowaliśmy akcję „Masz karnet? Przyprowadź znajomego!”. Jej celem jest zachęcenie do aktywności w naturze osób, które jeszcze nie startowały w CITY TRAIL. Jak się okazuje z bezpłatnego startu korzystają także biegacze, którzy znają nasz cykl, ale z jakiegoś powodu zrezygnowały z udziału w przełajowej „piątce”. – Biegałem w CITY TRAIL jeszcze w 2013 roku. Główną różnicą jest start falowy, którego lata temu nie było, a na pewno rozładowuje tłok na starcie, dzięki czemu jest większy komfort – podkreślił po zawodach Krzysztof – jeden z uczestników dzisiejszego biegu w Lesie Młociny. – Biegam nieprzerwanie, jednak aktualnie startuję na zdecydowanie dłuższych dystansach, również w górach, więc zawody na 5 km nie są mi po drodze, ale akurat dzisiaj wpasowały się w plan treningowy.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.