z

Warszawa

Debiutant zwycięzcą warszawskiego biegu

02.02.2020

Debiutant zwycięzcą warszawskiego biegu

Lutowy bieg w Warszawie był interesującym widowiskiem. Na starcie 5-kilometrowej pętli w Lesie Młociny pojawiło się kilku mocnych zawodników. Ostatecznie o zwycięstwie zdecydował długi finisz, który należał do niespełna 20-letniego Aleksandra Wiącka. Wśród kobiet najszybszą okazała się Iwona Wicha. Linię mety biegu głównego minęło 565 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 201 młodych sportowców. 

Aleksander Wiącek debiutował dzisiaj podczas CITY TRAIL w Warszawie. Wcześniej biegał na naszej wrocławskiej trasie, gdzie uzyskał znakomity wynik – 14:58 (który dał dopiero trzecie miejsce). W dzisiejszym biegu Olek nie miał tak szybkich rywali, więc czas na mecie nie był wyśrubowany (15:14), ale zwycięstwo bardzo ucieszyło zawodnika OKS Start Otwock.

- Trasy w Warszawie i we Wrocławiu są dosyć podobne. Obie płaskie jak stół, aczkolwiek tutaj – w Warszawie nawierzchnia jest twardsza, dlatego nie możemy założyć kolców lekkoatletycznych – w których biega się szybciej. Co więcej? We Wrocławiu jest więcej zakrętów, co trochę wybija z rytmu, ale to są przełaje i to jest w takich biegach fajne – mówił po biegu siódmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 20. na dystansie 3000 m – Aleksander Wiącek. - Dzisiejszy bieg różnił się od tego wrocławskiego. W listopadzie we Wrocławiu biegłem za plecami dwóch utytułowanych biegaczy – Szymona Dorożyńskiego i Darka Boratyńskiego, nie wychodziłem na prowadzenie. Moim zadaniem było utrzymać ich tempo. Dzisiaj zmieniliśmy się co kilometr z jednym z zawodników, oderwałem się od niego na 500 metrów do mety. Ciekaw jestem, jak wyglądałaby rywalizacja najszybszych biegaczy z Wrocławia i tych z Warszawy. Zapraszam Szymona i Darka tutaj na CITY TRAIL w Warszawie – sprawdzilibyśmy, która z tras jest szybsza.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Krzysztof Wasiewicz (czas 15:20), a trzeci był Daniel Żochowski (15:27). Klasyfikacja generalna wygląda bardzo ciekawie – największe szanse na wygraną mają właśnie wspomniani już Krzysztof Wasiewicz oraz Daniel Żochowski.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Iwona Wicha, która tym samym przybliżyła się do sukcesu w generalce – ma bowiem na koncie już trzy wygrane. Jej dzisiejszy wynik to 18:06.

- Ten rok jest dla mnie ciężki. Dotąd wystartowałam trzy razy, bo sprawy służbowe i zdrowie nie pozwoliły mi pobiec w dwóch imprezach. Jestem zadowolona z tego dzisiejszego biegu – szczególnie, że jestem po chorobie, miałam też anemię, na szczęście już z niej wyszłam. Dzisiaj chciałam zacząć spokojnie, pierwszy kilometr pobiec w 4 minuty i przyspieszać, ale początek wyszedł szybciej, do 3. kilometra utrzymałam tempo, a potem trochę przyspieszyłam. Nadal mam nadzieję, że jestem w stanie poprawić swój rekord trasy – 16:58, bo nie jest on wyśrubowany – podkreśliła po zawodach najszybsza z biegaczek – Iwona Wicha.

Drugie miejsce wywalczyła Emilia Mazek (wynik 18:26). Jako trzecia na metę wbiegła Magdalena Święcka (czas 18:31).

Biegi w Warszawie są poprowadzone na pętli w Lesie Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu ulicy Papirusów. Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 8 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Karolina Krawczyk

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni