z

Warszawa

Warszawiacy pobiegli dla Niepodległej

09.11.2019

Warszawiacy pobiegli dla Niepodległej

Pierwszy Bieg Niepodległości 2019 za nami! Sobotnie zawody w warszawskim Lesie Młociny miały wyjątkową oprawę – w całym biegowym miasteczku rozwieszone były flagi narodowe, tuż przed startem, który odbył się o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski, a na mecie czekały okolicznościowe medale z wymownymi słowami Stefana Żeromskiego: „Szczęście moje mieści się w wyrazie: WOLNOŚĆ”.

W zawodach uczestniczyło 654 dorosłych i blisko 400 dzieci. Najszybszym na dystansie 5 km okazał się Daniel Żochowski. Jego wynik to 15:53. Drugie miejsce zajął Kamil Zieliński (15:56), a trzecie – Radosław Gromek (15:57). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Iwona Wicha (czas 18:27). Drugą lokatę wywalczyła Emilia Mazek (18:38), a trzecia była Izabela Parszczyńska (czas 18:54).

- Mimo, że w Warszawie mamy olbrzymi Bieg Niepodległości, uważam, że jest miejsce także na mniejsze imprezy organizowane w celu uczczenia tak ważnego dnia, jak Święto Niepodległości. Cieszę się, że jest coraz więcej takich zawodów – to pozytywne, że ludzie chcą świętować tę rocznicę na sportowo. Z mojej perspektywy oczywiście ważny jest aspekt historyczny, ale to także okazja do szybkiego biegania, bo Biegi Niepodległości oraz inne okolicznościowe zazwyczaj przyciągają duże grono znakomitych zawodników – mówił na mecie Daniel Żochowski, dla którego dzisiejsze zwycięstwo było pierwszym w historii jesienno-zimowego cyklu.

Kolejny bieg w Warszawie jest zaplanowany na 15 grudnia, a następne: 12 stycznia, 2 lutego, 8 marca. Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety).

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Piotr Oleszak


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni