Warszawa

Nadal bez ostatecznych rozstrzygnięć w Warszawie

17.02.2019

Adam Świrgoń i Mariola Ślusarczyk zwycięzcami piątego biegu w warszawskim Lesie Młociny. Oboje mają szansę na wygraną w klasyfikacji generalnej, ale o tym kto ostatecznie stanie na najwyższym stopniu podium przekonamy się dopiero po szóstym biegu sezonu - 24 marca.

Wynik, jaki osiągnął dzisiaj zwycięzca – Adam Świrgoń to 15:43. Drugą lokatę wywalczył Artur Jabłoński (czas 15:47), a trzeci był Jan Zielonka (15:53). Po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Artur Jabłoński, ale walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse zwycięzca dzisiejszego biegu – Adam Świrgoń.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Mariola Ślusarczyk, która tym samym przybliżyła się do wygranej w generalce. Warunek konieczny to udział Marioli w marcowym biegu. - Możliwe, że akurat w terminie ostatniego biegu będę na obozie, więc nie uda mi się ukończyć cyklu, bo niestety zaczęłam starty dopiero w grudniu. Chciałabym zostać sklasyfikowana, ale nawet jeśli się nie uda to i tak nie żałuję udziału w zawodach w Lesie Młociny. Miło było mi tutaj biegać, ponieważ trasa jest świetna – płaska, szybka, można wykonać dobry trening. Ważne jest to, że zawsze jest możliwość, by się do kogoś przyłączyć. Taki start to lepsze rozwiązanie niż trening „klepany” po asfalcie. Polecam – mówiła na mecie zwyciężczyni dzisiejszego biegu, która walcząc z kolką pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 17:29.

Drugie miejsce zajęła Iwona Wicha (czas 17:48), a trzecią lokatę wywalczyła Martyna Wiśniewska (18:20).

Na triumf w klasyfikacji generalnej nadal ma szansę nieobecna dzisiaj Dominika Stelmach, a także (w przypadku nieobecności podczas marcowego biegu Dominiki Stelmach i Marioli Ślusarczyk) - wspomniana już Iwona Wicha.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 610 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 222 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Warszawie odbędą się 24 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 9 kwietnia w Kinie Wisła.