z

Warszawa

Niedziela w Warszawie również deszczowa

09.12.2018

Niedziela w Warszawie również deszczowa

Trzecie zawody w Warszawie zapowiadały się przyjemnie, jednak już podczas biegów dzieci zaczęło padać. Na szczęście deszcz nie jest przeszkodą dla biegaczy! Najszybszymi na naszej trasie w Lesie Młociny okazali się dzisiaj Filip Babik i Mariola Ślusarczyk. Linię mety minęły 562 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 240 młodych fanów biegania.

Filip Babik startuje w CITY TRAIL od czterech lat, regularnie biega w czołówce, jednak dotychczas nie udało mu się zwyciężyć. – To było totalnie niespodziewane zwycięstwo, ponieważ dopiero wracam do treningów po roztrenowaniu. Jestem bardzo zadowolony – zarówno z wygranej, jak i z wyniku  – mówił tuż po przekroczeniu mety zwycięzca. - Lubię przełaje, lubię trudne warunki, wystarczy tylko dopasować strój i buty – dzisiaj bardzo przydały się kolce. Myślę, że to dzięki nim miałem przewagę nad kolegami, z którymi rywalizowałem o wygraną na finiszu – dodał 22-letni zawodnik.

Czas Filipa to 15:52. Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Adam Świrgoń (15:53), a trzeci był Artur Jabłoński (15:56).

Wśród kobiet triumfowała debiutująca na naszej warszawskiej trasie Mariola Ślusarczyk – znakomita biegaczka średnio- i długodystansowa, medalistka mistrzostw Polski, specjalizująca się na dystansie 3000 m z przeszkodami. - Postanowiliśmy z trenerem, że w okresie jesień, zima i wczesna wiosna będę częściej startować w przełajach i w biegach ulicznych, a dopiero później rozpocznę starty stadionowe i na przeszkodach. Zaczynałam trenować w Lesie Bielańskim i właśnie tutaj - na Młocinach, więc uwielbiam tutejsze okolice – podkreśliła na mecie najszybsza z kobiet. - Biegło mi się dzisiaj rewelacyjnie. Pada deszcz, ale nie jest zimno, a nawet powiedziałabym, że jest ciepło. Myślałam, że będzie ślisko na trasie, ale naprawdę nie było źle i nie ma co narzekać na warunki. Trasa jest super – płaska, dobra na szybkie bieganie. Co prawda jeszcze nie jestem gotowa bardzo, bardzo wyśrubowane rezultaty, natomiast prawie zrealizowałam swój założony cel – dodała.

Czas Marioli to 17:45. Drugie miejsce wywalczyła Iwona Wicha (18:33) a trzecia była Martyna Wiśniewska (19:03).

Kolejne imprezy CITY TRAIL Warszawa odbędą się: 13 stycznia, 17 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Agata Dudek


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni