z

Warszawa

Rekordowy bieg Kamila Jastrzębskiego!

21.10.2018

Rekordowy bieg Kamila Jastrzębskiego!

14:45 - to od dzisiaj rekord naszej warszawskiej trasy ustanowiony przez Kamila Jastrzębskiego. Do poprawienia rekordu wszechczasów naszych imprez zabrakło jedynie 5 sekund! Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Dominika Stelmach.  Kolejne zawody - 10 listopada - wyjątkowo w sobotę.

Nasze biegi odbywają się w Warszawie od 2013 roku. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest już szóstą. Trasa w Lesie Młociny liczy 5 km i jest bardzo szybka, o czym świadczy czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Kamila Jastrzębskiego - 14:45. To najlepszy wynik w historii cyklu w Warszawie. Poprzedni rekord wynosił 14:48 i należał także do Kamila. Warto podkreślić, że Kamil przed tygodniem wystartował w maratonie w Poznaniu, gdzie był pierwszym Polakiem na mecie i ustanowił rekord życiowy – 2:19:54.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się poprawić rekord trasy, ale czuję niedosyt, bo do rekordu wszechczasów cyklu zabrakło bardzo niewiele – tylko 5 sekund. Dzisiaj czułem się bardzo dobrze, gdybym miał obok rywala, z którym mógłbym przez 3 km powalczyć, myślę, że ten wynik na mecie oscylowałby w okolicy 14:35. Mimo wszystko trzeba się cieszyć z tego, co jest i na następnych biegach potwierdzić dominację na tej trasie, swoją formę i pobić ten rekord, bo nie ukrywam, że zależy mi na nim bardzo – podkreślił na mecie zawodnik.

Drugą lokatę zajął Bartosz Jarczok (15:24), a trzeci był Aleksander Dragan (15:36).

Najszybszą z kobiet okazała się wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim z tego roku - Dominika Stelmach. Jej wynik to 17:47. Druga do mety dotarła Iwona Wicha (18:40), a trzecia była Edyta Rybacka (18:48).

W rozpoczętej dzisiaj edycji zawodnicy mogą biegać charytatywnie i wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem – w skali całej ogólnopolskiej edycji, na bieganie charytatywne zdecydowało się już blisko 2000 osób. Jedną z nich jest Jakub, który brał udział w dzisiejszej imprezie. - Znam Fundację i wiem, że robią dobre rzeczy, więc warto wspierać ich w działaniu – podkreślił po biegu zawodnik. - Biegam dopiero od dwóch miesięcy, więc jestem początkujący i postanowiłem wystartować w zawodach, żeby sprawdzić, jakie są moje możliwości. Kiedy biegam sam, nie jestem w stanie zmusić się do tak dużego wysiłku, jak na trasie zawodów. Dzisiaj biegłem w grupie, która była bardzo ambitna i nie ukrywam, że próbując utrzymać ich tempo od startu, naprawdę się zmęczyłem. Na tyle, że nie miałem już siły, by przyspieszyć na finiszu – relacjonował.

Linię mety dzisiejszego biegu minęły 674 osoby. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział około 300 młodych adeptów biegania. Dzieciaki mogły dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z atrakcji zorganizowanych w specjalnej strefie – Misiowym Oddziale Ratunkowym.

Kolejne zawody odbędą się: 10 listopada (wyjątkowo w sobotę), 9 grudnia, 13 stycznia, 17 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Karolina Krawczyk 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni