z

Warszawa

Kamil Jastrzębski dominator!

18.02.2018

Kamil Jastrzębski dominator!

Czwarty start i czwarte zwycięstwo Kamila Jastzrębskiego przypięczetowało jego wygraną w klasyfikacji generalnej. - Starałem się biegać odważnie od samego początku z myślą poprawienia rekordu całego cyklu i nakręcania rywalizacji. Trasa wytyczona przez organizatorów zdecydowanie temu sprzyja i nie spocznę dopóki tego nie uczynię - podkreślił po zawodach.

Kamil Jastrzębski to mistrz Polski w biegu alpejskim oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Jest jednym z najlepszych zawodników w całym ogólnopolskim cyklu. W trwającej edycji wystartował cztery razy i za każdym razem odnosił zdecydowane zwycięstwo, a dwa razy pokonał barierę 15 minut. W dzisiejszych zawodach uzyskał czas 15:04.

- Obecna edycja CITY TRAIL była dla mnie czymś więcej niż tylko zwykłymi zawodami. Każdy bieg miał na celu sprawdzenie formy i wypełnienie konkretnego założenia treningowego. Wraz z trenerem mogliśmy zaobserwować, jak organizm reaguje na poszczególne bodźce dzień po dniu. Starałem się biegać odważnie od samego początku z myślą poprawienia rekordu całego cyklu i nakręcania rywalizacji. Trasa wytyczona przez organizatorów zdecydowanie temu sprzyja i nie spocznę dopóki tego nie uczynię. Uzyskałem miano „dominatora” warszawskiej trasy, co mnie bardzo cieszy. Fantastyczna atmosfera, super organizacja i fenomenalni ludzie to to, co spotkało mnie podczas całej edycji 2017/2018. Z czystym sercem stwierdzam, że jest to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez, w jakiej brałem udział – podsumował Kamil Jastrzębski.

Drugie miejsce w niedzielnym biegu wywalczył Aleksander Wiącek (15:34), a trzeci był Michał Misiewicz (15:35).

Wśród kobiet najlepszą okazała się Mariola Stasiewicz – jej czas to tym razem 18:13. Zawodniczka MKS Żak Biała Podlaska ma na koncie trzy starty, w tym dwa zwycięstwa i realne szanse na wygraną w klasyfikacji generalnej. – Tak się złożyło, że dzień przed marcowym – ostatnim biegiem CITY TRAIL w sezonie, startuję w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, ale mam w planie wziąć udział w obu imprezach, by ukończyć cykl. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówiła po zawodach siódma zawodniczka MP na 5 km z 2016 roku . – Biegi w Lesie Młociny traktuję jako możliwość oswojenia się z przełajową trasą. Dużo moich znajomych tutaj startuje, wszyscy chwalą sobie te biegi, więc postanowiłam właśnie na CITY TRAIL szlifować formę przed wspomnianymi mistrzostwami Polski. Jestem zadowolona z atmosfery, z wyników też, chociaż czuję lekki niedosyt – wiem, że jeśli będę częściej biegać w przełajach, wtedy powalczę o swoje rekordy – dodała zawodniczka.

Drugie miejsce zajęła Martyna Wiśniewska (18:42), a trzecie – Agnieszka Kowalczyk (19:40).

W naszym cyklu nie brakuje biegaczy-pasjonatów z wieloletnim stażem biegowym – takich jak Anna Karłowicz. – Biegam od 30 lat, ale nie mam za sobą kariery zawodniczej jako biegaczka. Kiedyś uprawiałam kolarstwo, ściągałam się na torze na warszawskim Orle, który dzisiaj już nie istnieje. Kolarstwo to był mój pierwszy sport. Potem trochę pływałam, a następnie zaczęłam biegać, czyli uprawiać sport, który lubię najbardziej. Okres rywalizacji mam już za sobą. W tej chwili staram się biegać dla przyjemności, dla zdrowia, dla kondycji, dla utrzymania formy, no ale duch rywalizacji nadal we mnie drzemie i kiedy odzywa się na trasie, to zaczynam przyspieszać, wyprzedzać i staram się uzyskać, jak najlepszy czas. W cyklu CITY TRAIL walczę o trzecie miejsce w kategorii wiekowej K60, dlatego starałam się dzisiaj dać z siebie wszystko. Miejscami było ślisko, miejscami było błoto, ale były też fragmenty, gdzie było bardziej komfortowo i te momenty starałam się wykorzystać, by przyspieszyć. Na śliskim terenie trzeba było uważać i biec trochę asekuracyjnie – podsumowała zawody zawodniczka.

Bieg ukończyło 540 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 192 młodych sportowców. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 18 marca. Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 13 kwietnia w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należy pobiec co najmniej 4 razy w edycji) oraz nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Warszawa na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Karolina Krawczyk)


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni