z

Warszawa

Warszawskie szybkie bieganie

12.11.2017

Warszawskie szybkie bieganie

Nasze przełajowe biegi w Lesie Młociny wpisały się w kalendarze warszawskich biegaczy na stałe - mimo, że wielu uczestników brało udział również w sobotnim 29. Biegu Niepodległości, nie zrezygnowali ze startu w naszej niedzielnej imprezie. Linię mety minęło 574 dorosłych. W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło ponad 270 zawodników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł Kamil Jastrzębski, który uzyskał czas 14:59. Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu – Łukasz Oskierko (15:32), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Szostak (15:57).

W kategorii pań najlepszą okazała się Antonina Biała (wynik 19:00). - To mój pierwszy bieg CITY TRAIL. Byłam zaskoczona, że jest to tak szybka trasa – spodziewałam się bardziej wymagającej, tymczasem okazuje się, że można tutaj wykręcać bardzo dobre czasy i bić swoje rekordy – podkreśliła na mecie zwyciężczyni biegu – Antonina Biała. – Uważam, że jeżeli impreza jest powtarzalna, to należy ukończyć cały cykl, więc planuję wystartować we wszystkich kolejnych biegach edycji. Dzisiejsze pozytywne wrażenia utwierdziły mnie w tym postanowieniu – dodała.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk (19:20), a trzecie – Sara Dytłow (19:37).

Niemałą grupę stanowią w CITY TRAIL osoby dopiero rozpoczynające swoją biegową przygodę i takie, które właśnie w CITY TRAIL stawiają, bądź stawiały pierwsze kroki na zawodach. – Biegałam w CITY TRAIL już w poprzedniej edycji – za namową koleżanki, ale wtedy byłam dopiero początkującą biegaczką i muszę przyznać, że zraziła mnie pogoda. Zabrakło mi samozaparcia, stwierdzałam, że „jestem z cukru” i na pewno się rozpuszczę, więc odpuściłam po dwóch biegach. W tym roku powiedziałam sobie, że będę silniejsza i ukończę cały cykl – mówiła po biegu się jedna z uczestniczek niedzielnej imprezy – Kasia Sadowska. – Dzisiaj było super. Dobra pogoda, chociaż trochę ślisko, ale miałam świetne towarzystwo - startowałam z koleżanką, która podobnie, jak ja przed rokiem dopiero zaczyna biegać. Na pewno będzie nam łatwiej wytrwać przez całą zimę, kiedy będziemy się wzajemnie motywować. 

Przypominamy, że w niedzielnym biegu po raz pierwszy w naszym cyklu byli obecni fotografowie serwisu Pic2Go. Każdy, kto zarejestruje swój numer startowy otrzyma darmowe zdjęcia z biegu prosto na swojego Facebooka! Co trzeba zrobić? Wejść na stronę www.pic2go.citytrail.pl, wybrać Warszawę i aktywować swój numer zgodnie z instrukcją – numer startowy i dwie pierwsze litery miasta, a więc WA (bez spacji), np. 17WA, 654WA, 1099WA.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Młociny w Warszawie odbędą się 17 grudnia. Cykl potrwa do 18 marca 2018. Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Warszawa na Facebooku


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni