z

Działo się w Warszawie!

22.10.2017

Działo się w Warszawie!

Już 25 razy spotykaliśmy się w warszawskim Lesie Młociny! Dzisiejsze zawody odbyły się w ponurej aurze, ale do biegania było w sam raz! Zwycięstwo odnieśli Łukasz Oskierko i Martyna Wiśniewska. Linię mety biegu głownego minęło ponad 600 zawodników. Warto dodać, że odnotowaliśmy rekord frekwencji CITY TRAIL Junior - blisko 300 młodych biegaczy wzięło udział w naszych niedzielnych zawodach!

Łukasz Oskierko był najlepszym zawodnikiem poprzedniej edycji. Jego dzisiejszy czas to 15:02.

- Muszę powiedzieć, że nie chciało mi się dzisiaj biegać, bo ciężko trenuję do półmaratonu w Gdańsku, który odbędzie się 5 listopada. W tym tygodniu – jeszcze przed dzisiejszym startem miałem zrobione już 120 km, więc nogi miałem dzisiaj z betonu. Pierwszy kilometr biegło mi się bardzo ciężko, ale po 1,5 km rozgrzałem się, zaczęło mi się biec luźniej, wyszedłem przed grupę i zacząłem nadawać tempo. Warto było się zmusić do startu, bo jest pierwsza „zaliczka” pobrana – podobnie jak w pierwszym biegu przed rokiem. Mam nadzieję, że w tej edycji nie będę miał problemów ze zdrowiem, jak przed rokiem i powalczę tutaj na trasie na Młocinach o zwycięstwo w cyklu – mówił po biegu Łukasz Oskierko.

Drugie miejsce zajął Damian Walczak (15:09), a trzecie – Mateusz Kaczor (15:19). Wśród kobiet najlepszą była wspomniana Martyna Wiśniewska (18:57), drugie miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk (19:23), a trzecie - Emilia Mazek (20:01).

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Biegam zupełnie amatorsko, dla siebie, mniej więcej od pół roku. Dzisiaj był mój debiut w zawodach biegowych i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Trasa przygotowana, biegło mi się dobrze, więc jestem w pełni zadowolona. Na pewno nie był to mój ostatni bieg tutaj – podkreśliła na mecie jedna z uczestniczek, Izabela Domagała.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie w niedzielnej imprezie uczestniczyło 291 młodych adeptów biegania, co jest rekordowym wynikiem CITY TRAIL Junior w Warszawie!

Kolejne biegi CITY TRAIL Warszawa w edycji 2017/2018 odbędą się 12 listopada, 17 grudnia, 21 stycznia, 18 lutego i 18 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Warszawa na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Karolina Krawczyk)