Trójmiasto

Czwarte zawody w Trójmieście za nami!

13.02.2022

Czwarte zawody w Trójmieście za nami!

Niedzielne (13 lutego) zawody w Gdyni odbyły się w słonecznej aurze. Bieg główny ukończyły 284 osoby, a ze zwycięstwa cieszyli się Michał Czapiński i Małgorzata Drzycimska. W zawodach CITY TRAIL Junior wystartowało 88 młodych sportowców. Nasze ostatnie spotkanie sezonu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym zaplanowaliśmy na 13 marca.

Najszybszymi zawodnikami dzisiejszej rywalizacji w Gdyni byli: wspomniany już Michał Czapiński (czas 17:23), Łukasz Kuropatwa (17:59) i Rafał Wąsowski (18:09).

- Cieszę się z wygranej. Zdaje się, że jest to mój drugi triumf w historii. Startuję w CITY TRAIL od tak dawna, że nie pamiętam dokładnie, ile lat temu wygrywałem po raz pierwszy. Przed laty miałem szansę na zwycięstwo w generalce, ale nie pojawiłem się na ostatnim biegu i niestety nic z tego nie wyszło. Mimo, że jestem triatlonistą, bieganie uważam za swoją najmocniejszą stronę. Nie mam przeszłości zawodniczej jako biegacz, początkowo 10km biegałem w 44min, a ostatecznie w 2015 roku udało się przebiec ten dystans w 31 i pół minuty. W tym roku skupiam się oczywiście na triatlonie, tym bardziej że mistrzostwa Polski będą w Rumii. Nareszcie można startować i "sprzedać" to, co wypracowało się na treningach – podkreślił na mecie Michał Czapiński.

Jak już wyżej informowaliśmy, wśród kobiet zwycięstwo odniosła Małgorzata Drzycimska. Jej dzisiejszy czas to 20:51. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Głombiowska (20:59), a trzecia była Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:31).

- Nie spodziewałam się aż tak świetnego efektu! W CITY TRAIL startuję od bardzo dawna i sięgając pamięcią nawet nie wiem, czy kiedyś wygrałam. Wielokrotnie przybiegałam na drugiej, trzeciej pozycji, ale zwycięstwa chyba nie było. Jestem naprawdę szczęśliwa, bardzo lubię ten cykl i z chęcią w nim startuję. Obawiałam się o prędkości, bo przygotowuję się do Gdańsk Maratonu, więc sam trening wygląda nieco inaczej. Czekałam na atak rywalek, ale okazało się, że dzisiaj dyktowałam warunki. Czułam się mocno i to samopoczucie przełożyło się na końcowy rezultat – mówiła po zawodach najszybsza z kobiet – Małgorzata Drzycimska.

W klasyfikacji generalnej triumf zabewnili sobie już w grudniu nieobecni dzisiaj: Wojciech Serkowski i Monika Dubiella.

W dzisiejszych zawodach startował zaprzyjaźniony z naszą ekipą organizacyjną Piotr Suchenia, znany ze startów w ekstremalnych zawodach, m.in. na Biegunie Północnym, czy Antarktydzie, gdzie zwyciężał:

- Było świetnie! Bawię się bieganiem i sprawia mi to niesamowitą frajdę. Rano byłem już na treningu, pobiegałem 20km i przyjechałem na CITY TRAIL. Trasa jest urozmaicona, a dzisiaj tym bardziej zważając na fakt drzew leżących na 4. kilometrze. Nie była to jednak przeszkoda uciążliwa, ani trudna, stanowiła raczej atrakcję. Nie można się u was nudzić! – podkreślił po dzisiejszych zawodach.

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a trójmiejską odsłonę CITY TRAIL wspiera Miasto Gdańsk. Warto dodać, że dzisiejszy bieg w Gdyni był już 50. organizowanym w Trójmieście przez naszą Fundację.

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni