Trójmiasto

Rekordowe wyniki w Gdyni

14.11.2021

Rekordowe wyniki w Gdyni

Druga kolejka naszego cyklu w Trójmieście przyniosła świetne wyniki! Wojciech Serkowski i Monika Dubiella zostali rekordzistami naszej prawdziwie przełajowej, żeby nie powiedzieć - górskiej - trasy! Linię mety biegu głównego minęło blisko 400 osób, a w rywalizacji juniorów wzięło udział 110 uczestników. Kolejne trójmiejskie zawody są zaplanowane na 12 grudnia – w Gdańsku. 

Po raz drugi w tym sezonie najlepszym w Trójmieście okazał się Wojciech Serkowski, który metę minął w czasie nowego rekordu trasy – 16:05.

- Cieszę się z ustanowienia rekordu trasy, chociaż nie było to celem samym w sobie. Moja forma jest na stabilnym poziomie, już przed miesiącem byłem bliski poprawienia najlepszego wyniku w historii biegu w Gdańsku. Przez pierwsze 2 kilometry prowadziłem wspólnie z Szymonem Gumkowskim, ale kiedy obejrzałem się za siebie, kandydatów do zwycięstwa było co najmniej kilku. Mniej więcej w połowie trasy, kiedy zaczęły się wymagające podbiegi przejąłem inicjatywę i nie oddałem prowadzenia do końca. Oglądałem się co jakiś czas, aby skontrolować sytuację. Gdzieniegdzie na dłuższej prostej pojawiała się czasami żółta koszulka, czyli wiedziałem że Łukasz Kujawski mnie goni. Za 2 tygodnie startuję w przełajowych mistrzostwach Polski. Mijający sezon sportowo był nienajlepszy ze względu na kontuzję, która nie pozwoliła mi na dobre przygotowanie do bieżni. Natomiast osiągałem sukcesy na innych płaszczyznach kończąc studia na dwóch kierunkach. Bieganie CITY TRAIL to oprócz rywalizacji dobra zabawa. Stając na starcie znam wszystkich rywali, którzy są zarazem dobrymi kumplami – mówił na mecie triumfator biegu.

Drugie miejsce wywalczył Łukasz Kujawski (16:30), a trzeci był Krzysztof Żygenda (16:31).

Również w biegu pań drugą wygraną i rekord trasy zapisała na swoim koncie Monika Dubiella, która stoczyła zacięty pojedynek z Joanną Woźniak, triumfatorką CITY TRAIL sprzed trzech tygodni ze Szczecina.

- Wydawało mi się, że trasy - gdańska i gdyńska są porównywalne, ale po dzisiejszym biegu zmieniłam zdanie. Uważam, że bieg w Gdyni jest zdecydowanie cięższy. Poza samą trasą rywalizacja między mną, a drugą zawodniczką była bardzo ostra. Początkowo prowadziłam ja, później rywalka. Do mniej więcej 3,5 km zmieniałyśmy się na prowadzeniu, a później spadłam na drugą pozycję. Zmusiłam się jednak do wysiłku i dogoniłam liderkę. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim podbiegu. Ostatni atak był skuteczny. Cieszę się ze zwycięstwa i z rezultatu. Uwielbiam startować w CITY TRAIL między innymi ze względu na panującą tu atmosferę – zaznaczyła po zawodach zwyciężczyni i liderka klasyfikacji generalnej.

Wynik drugiej dzisiaj Joanny Woźniak to 19:02, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Jędrzejewska (19:39).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trójmiejską edycję cyklu wspiera Miasto Gdańsk.

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny