Trójmiasto

Wystartowaliśmy w Trójmieście!

17.10.2021

Wystartowaliśmy w Trójmieście!

17 października w Gdańsku odbył się pierwszy bieg w ramach naszego cyklu w Trójmieście. W sezonie 2021/2022 biegamy 3 razy w Gdańsku i 2 razy w Gdyni. W pierwszej odsłonie zwycięstwo odnieśli Wojciech Serkowski i Monika Dubiella. Mieliśmy także okazję podziwiać niesamowitą formę Pani Zofii, rocznik 1936...

Pani Zofia, co prawda nie biegała, ale przeszła urozmaiconą, 5-kilometrową trasę z kijkami. Energii i znakomitej formy może pozazdrościć Pani Zofii pewnie wiele znacznie młodszych kobiet i mężczyzn. Zresztą nawet w dzisiejszym biegu Pani Zofia zostawiła za plecami kilka osób. – To nie przypadek, że tutaj jestem. Codziennie wcześnie rano chodzę z kijkami ok. 20 km. Jestem aktywna przez całe życie. Nie wiem, co to ból kolan, bioder, czy innych stawów – zdradziła nam sekret swojej znakomitej kondycji Pani Zofia.

Wracając do wyników dzisiejszych zawodów, zwycięzca biegu – Wojciech Serkowski uzyskał świetny wynik – 16:36. Drugi na mecie – Daniel Kryzel  ukończył zawody z czasem 16:48, a trzeci – Krzysztof Żygenda dotarł do mety z czasem 17:10. Bardzo dobry występ zaliczyła Monika Dubiella, która debiutowała dzisiaj na gdańskiej trasie CITY TRAIL. – Dotychczas startowałam w trójmiejskim cyklu tylko raz – na trasie w Gdyni. Myślę, że te trasy są porównywalne, chociaż profil mają zupełnie inny. Planuję startować regularnie i powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej – mówiła tuż po biegu zawodniczka z Lubichowa. Wynik Moniki to 20:02.

Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Magdalena Białek (czas 20:40), a trzecia była Małgorzata Drzycimska (z wynikiem 20:57).

Linię mety minęło 311 osób, w tym 131 kobiet. 

Pełne WYNIKI znajdują się TUTAJ

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział blisko 90 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że nasze biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w marcu.

Terminy kolejnych biegów w Trójmieście to 14 listopada (Gdynia), 12 grudnia (Gdańsk), 13 lutego (Gdynia) i 13 marca (Gdańsk). Gdańska trasa poprowadzona jest ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Gdyńskie zawody odbywają się w dzielnicy Mały Kack. Naszą trójmiejską imprezę wspiera Miasto Gdańsk.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

fot. Wojciech Zwierzyński

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni