Szczecin

Mamy zwycięzcę w Szczecinie

22.01.2023

Mamy zwycięzcę w Szczecinie

Nasze czwarte zawody sezonu nad szczecińskim Jeziorem Szmaragdowym przyniosły pierwsze rozstrzygnięcie w generalce. Bieg wygrał Konrad Majdziński, który tym samym został triumfatorem końcowej klasyfikacji. Wśród kobiet najszybszą była Paulina Grzegórzek. Zawodnicy nie mogli narzekać na aurę, choć na ścieżkach gdzieniegdzie było ślisko i błotniście.

Konrad Majdziński startował w trzech biegach i za każdym razem był najszybszy. Jest też rekordzistą trasy.

- CITY TRAIL uznaję za jeden z lepszych w naszym regionie biegów, z trudną trasą, która wymaga dobrego przygotowania. Biegi trwającej edycji były różne, ale w całokształcie jestem bardzo zadowolony, bo jest to dobre przygotowanie do Mistrzostw Polski na 10 000 m, które są moim wiosennym startem docelowym. Planuję tam pobiec poniże 31 minut - mówił po biegu Konrad Majdziński.

Dzisiejszy wynik Konrada Majdzińskiego to 16:52. Drugie miejsce zajął Szymon Belgrau (17:18), a trzeci był Artur Karcz (17:40).

W kobiecej rywalizacji sytuacja jest bardziej skomplikowana. Dwa zwycięstwa ma na koncie najszybsza dzisiaj - Paulina Grzegórzek. Również dwa razy wygrywała Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy, która tym razem nie startowała. I to właśnie któraś z tych biegaczek zostanie triumfatorką klasyfikacji generalnej. Rezultaty najszybszych kobiet dzisiejszego biegu to: Paulina Grzegórzek - 20:22, Ewelina Kowalik - 20:50, Jolanta Pilarczyk - 21:23.

Do mety dotarło dzisiaj 336 osób. Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 97 młodych sportowców.

W naszych biegach startują bardzo ciekawe osoby. Jedną z wyróżniających się na szczecińskiej trasie biegaczek jest Edyta Dydek, która bez względu na temperaturę startuje w sportowym topie, bez koszulki.

- Myślę, że to kwestia indywidualna. Po prostu bardzo rzadko jest mi zimno, najczęściej kiedy jestem zmęczona i niewyspana. Kiedy normalnie, dobrze funkcjonuję w ciągu dnia i jestem aktywna, jest mi bardzo ciepło. Mój dzień wypełniają różne sporty. Jestem trenerką, uprawiam crossfit, wspinam się. W lecie sporo jeżdżę na rowerze. Nie biegam zbyt często, ale lubię startować w zawodach i jestem zadowolona z mojej biegowej formy, choć nie jest ona wynikiem biegowego planu treningowego, a ogólnej dobrej kondycji - podkreśliła po zawodach Edyta Dydek.

Piąty - ostatni w Szczecinie bieg sezonu odbędzie się 5 marca.

fot. Jarosław Dulny

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni