Szczecin

Szczecin: Puszczę Bukową ponownie opanowali biegacze

06.11.2022

Szczecin: Puszczę Bukową ponownie opanowali biegacze

W niedzielę, 6 listopada biegaliśmy po raz drugi w sezonie w Szczecinie. W Puszczy Bukowej, w okolicy Jeziora Szmaragdowego pojawiło się 384 biegaczy – niemal  dokładnie tyle samo, co przed miesiącem. Zwycięzcą zawodów został Szymon Belgrau. Wśród kobiet najszybszą była Paulina Grzegórzek. Trzecie zawody edycji w Szczecinie zaplanowaliśmy na 18 grudnia.

Wynik Szymona Belgraua na 5-kilometrowej trasie to 17:13. Drugie miejsce zajął dzisiaj Krzysztof Sawicki (17:27), a trzeci był Piotr Książkiewicz – głównodowodzący naszego cyklu (17:41).

- Bieg w swoim wykonaniu oceniam pozytywnie. Mimo samotnego biegu od startu do mety udało mi się poprawić wynik sprzed miesiąca. Cieszy to tym bardziej, że trasa dzisiaj była trudniejsza technicznie niż miesiąc temu – na zbiegach leżały liście i tam trzeba było zdecydowanie zwolnić. Realnie myślę  o wyniku w granicach 16:40 na tej pętli. Ale to w marcu. Muszę jeszcze trochę potrenować. Po dłuższej przerwie wróciłem do regularnego biegania 2 miesiące temu, dlatego CITY TRAIL traktuję na ten moment przede wszystkim jako dobrą zabawę, ale nie oznacza to, że rezygnuję ze ścigania – mówił po zawodach Szymon Belgrau - zwycięzca dzisiejszego biegu, triumfator klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Szczecinie w edycji 2018/2019.

W rywalizacji kobiet jako pierwsza do mety dotarła Paulina Grzegórzek, z czasem 20:13. Drugą lokatę wywalczyła Karolina Jahnz (21:38), a trzecia była Agata Kamińska (22:03).

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 145 młodych sportowców.

Zawodom dla biegaczy towarzyszyła Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

W ramach biegu została rozegrana dodatkowa rywalizacja - Puchar Poldanenu. Zwycięzcy - trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Szmaragdowym. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL organizujemy także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowaliśmy po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

fot. Jarosław Dulny

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni