Szczecin

Inauguracja sezonu w Szczecinie za nami!

09.10.2022

Inauguracja sezonu w Szczecinie za nami!

Pierwszy z pięciu zaplanowanych na edycję 2022/2023 bieg w Szczecinie odbył się w niedzielę, 9 października. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Szmaragdowym odniósł Konrad Majdziński. Wśród kobiet najszybszą okazała się Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy. Kolejne zawody już 6 listopada.

Dzisiejsze zawody ukończyło 387 osób. Triumfator biegu – Konrad Majdziński dotarł do mety w czasie 16:32. - Startowałem w CITY TRAIL w Szczecinie kilka lat temu, na nieco innej trasie. Przyznaję  - to trudna pętla. I choć w swoim bieganiu koncentruję się na bigach ulicznych to planuję tutaj jeszcze postartować  – zapowiedział Konrad Majdziński.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Wiktor Maćkowiak (17:20) - drugi również we wczorajszej odsłonie poznańskiego CITY TRAIL. – Organizatorzy często podkreślają, że trasa w Szczecinie jest znacznie bardziej urozmaicona niż ta w Poznaniu, gdzie startuję od lat, więc postanowiłem sprawdzić to na własne skórze. Sprawdziłem i potwierdzam. Trasa jest wymagająca, to zupełnie inne bieganie niż nad poznańską Rusałką – porównuje zawodnik.

Trzeci był dzisiaj Szymin Belgrau (z wynikiem 17:26), który podobnie, jak Wiktor Maćkowiak zna zarówno szczecińską, jak i poznańską trasę CITY TRAIL – w poprzednich edycjach zwyciężał w obu lokalizacjach.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy organizacyjnej, z czasem 20:09. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (20:24), a trzecia była Ewelina Kowalik (21:13).

Wśród biegaczy był Marcin Krześniowski, który postanowił dzisiaj przede wszystkim dobrze się bawić i wystartował… w klapkach basenowych! – Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Jestem zadowolony z wyniku i z mojego obuwia – klapki dały radę! Ale kolejny bieg będzie już na poważnie – zaznaczył biegacz. Czas Marcina (w klapkach) to 24:49.

Wyniki biegu głównego znajdziecie tutaj. Zapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 130 uczestników.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Szmaragdowym. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Kolejne zawody w Szczecinie zaplanowane są na 6 listopada. Będzie to bieg z dodatkowymi atrakcjami. Strefa Seniora Nationale-Nederlanden to akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. Drugą atrakcją będzie dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.

fot. Piotr Krawczuk

 


Sponsor tytularny