Szczecin

Szczecin zakończył nasze biegi w 2021 roku

19.12.2021

Szczecin zakończył nasze biegi w 2021 roku

24 biegi sezonu 2021/2022 za nami! Ostatnie wydarzenie w tym roku zorganizowaliśmy w Szczecinie. Zwycięstwo odnieśli Milena Sadowska (najlepsza po raz drugi w edycji) oraz Wojciech Piwowarczyk. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się dzisiaj z naszą wymagająca trasą nad jeziorem Szmaragdowym i zapraszamy na czwarte zawody - 6 lutego!

- Dzisiejszy bieg był nieco wolniejszy w moim wykonaniu niż w listopadzie, ale po Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim zrobiłam roztrenowanie, więc forma nieco uciekła. Muszę powiedzieć, że trasa CITY TRAIL w Szczecinie jest znacznie bardziej wymagająca niż ta, na której rywalizowaliśmy podczas krajowych mistrzostw. Zdecydowanie najtrudniejszy fragment trasy to drugi, długi podbieg. Kolejne miejsce, które zawsze mocno daje w kość to podbieg na mniej więcej 500m do mety, gdzie już naprawdę ciężko jest zmotywować się do wysiłku – mówiła po zawodach zwyciężczyni biegu - Milena Sadowska. Jej dzisiejszy wynik to 19:44. Jako druga zawody ukończyła Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy (20:21), a trzecie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (20:45). Kobiece podium wyglądało zatem identycznie, jak przed miesiącem.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo, z wynikiem 16:59, odniósł Wojciech Piwowarczyk.

- Dotychczas startowałem w CITY TRAIL sporadycznie i nigdy nie ukończyłem cyklu, zatem nie miałem okazji powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie chciałbym pojawić się trzy razy, by zostać sklasyfikowanym. Dzisiejszy bieg bardzo mnie zmotywował, bo uzyskałem wynik ponad pół minuty lepszy od lipcowego – podkreślił na mecie najszybszy z biegaczy dzisiejszej rywalizacji oraz drugi zawodnik wspomnianego biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się na tej samej trasie, co dzisiejszy. – Od najmłodszych lat dobrze czułem się w przełaju. Myślę, że nie każdy lubi się aż tak bardzo zmęczyć. Ja lubię – dodał.

Drugą lokatę, z czasem 17:18, wywalczył Adrian Wilk. Trzecie miejsce zajął pomysłodawca naszego cyklu - Piotr Książkiewicz, który metę minął w czasie 17:24.

Jednym z celów naszej Fundacji Krok do Natury jest edukacja ekologiczna. Podczas dzisiejszego biegu zorganizowaliśmy spontaniczną akcję zbierania śmieci. W krótkim czasie, biegacze zebrali osiem worków! – To  dowód, że naprawdę niewiele trzeba, by zrobić coś dobrego dla naszej planety. Za worki chwycili dorośli i dzieci, co jest dla nas budujące – zaznacza Piotr Książkiewicz.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

fot. Eryk Witek

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni