z

Szczecin

Szczecińskie zmagania po raz szósty

28.02.2018

Szczecińskie zmagania po raz szósty

Puszcza Bukowa czeka na biegaczy! Ostatni z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 biegów już w najbliższą niedzielę, 4 marca. Czy finałowe zawody przyniosą szybkie bieganie i lawinę życiówek (na tej trasie oczywiście ;))? Rejestracja przez stronę www potrwa do końca dnia w środę, 28 lutego.

Wiele wskazuje na to,  że warunki będą w niedzielę bardzo dobre – po fali mrozów ma się ocieplić, a trasa na pewno będzie zmrożona i przyczepna – już nie możemy się doczekać!

ZAPISY I OPŁATY

Elektroniczna rejestracja do niedzielnego biegu jest otwarta do końca dnia w środę, 28 lutego. Opłata startowa wynosi 20 zł. Po tym terminie zapisy będą możliwe tylko w niedzielnym biurze zawodów, a koszt startu wzrośnie do 29 zł.

Oczywiście do biegu mogą zapisać się również osoby, które jeszcze w naszym cyklu nie startowały.

W CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, z czego połowę przekazujemy na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Podsumowanie edycji, a więc rozdanie medali i nagród odbędzie się 22 marca, o godz. 18:00 (CITY TRAIL Junior) oraz 19:00 (bieg główny) w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii. Każdy, kto ukończy minimum cztery biegi (mogą być w różnych miastach) otrzyma pamiątkowy medal, który prezentujemy poniżej.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram biegów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

10:45 – rozgrzewka z klubem Sportfit ekko

11:00 – start biegu głównego na 5 km

TRASA

Trasa nad Jeziorem Szmaragdowym jest bardzo urozmaicona, w całym cyklu jest jedną z najbardziej wymagających. Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

STREFY CZASOWE

Start biegu głównego zostanie podzielony na pięć stref - na czasy:

- poniżej 25 minut,

- poniżej 28 minut,

- poniżej 32 minut,

- poniżej 36 minut,

- powyżej 36 minut.

Prosimy o ustawienie się w strefie odpowiadającej Waszym możliwościom - nie zapominajcie o tym, że nasza trasa jest wymagająca.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów naszych biegów działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. W Szczecinie mieści się ono w okolicy startu i mety zawodów – na skraju ulicy Kopalnianej. Przypominamy, że nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI I DOJAZD

Poniżej znajdziecie mapę, na której zaznaczyliśmy proponowane bezpłatne miejsca parkingowe. Ich liczba jest ograniczona, dlatego warto rozważyć zostawienie auta na płatnym parkingu (10 zł/dzień) znajdującym się przy Hotelu Panorama (ok. 1,4 km od biura zawodów). Szczegóły zamieściliśmy na mapach.

Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki czemu unikniecie problemu z parkowaniem :) 

Z centrum miasta dojedziecie tramwajem nr 2, 7, 8. Na przystanku "Jaśminowa" trzeba przesiąść się w autobus linii 64, którym dojedziecie na przystanek "Jezioro Szmaragdowe". Od strony Podjuch, Żydowiec, Klucza czy Gryfina dotrzecie autobusem linii 55 - również do przystanku "Jezioro Szmaragdowe" lub PKS-em nr 1. Od strony Osiedla Majowego, Słonecznego, Dąbia, Zdrojów dojedziecie autobusem linii 64 do tego samego przystanku.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ JESZCZE NIE WSZYSTKO JASNE

Walka o zwycięstwo w cyklu jest bardzo zacięta. Na prowadzeniu jest Arkadiusz Minko, ale za jego plecami czai się Daniel Adamski. Spośród zawodników, którzy mają szanse na wygraną w ciekawej sytuacji jest Michał Groberski, który wygrał dwa biegi, raz był drugi, a raz... 45. Jeśli wystartuje w niedzielę i będzie w czołówce, to on zostanie zwycięzcą cyklu. Wśród kobiet końcowy triumf zapewniła sobie już w lutym Monika Jackiewicz.

Przypominamy, że w klasyfikacji generalnej nagrodzimy pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a dodatkowo osoby, które zajmą miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych (jest ich aż 12 i nie dublują się z klasyfikacją open).

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI W SKLEPIE BIEGACZA

Do końca lutego macie szansę na skorzystanie ze zniżki na leginsy i spodnie przygotowanej przez Sklep Biegacza. Zapraszamy do obejrzenia katalogu produktów. Zakupy ze zniżką są możliwe także w sklepach stacjonarnych – wystarczy przy zakupach podać kod: citytrail17.

W marcu zniżka będzie dotyczyła butów do biegania w terenie.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane szczecińskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w sobotę – właśnie na wydarzeniu. Nagrodami będą gadżety marki Salomon oraz karnety do klubu Sportfit ekko.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Do zobaczenia! 

Fot. dulnyfoto 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni