Poznań

Zielonka Ultra Maraton – zapisy trwają!

05.03.2015

Zielonka Ultra Maraton – zapisy trwają!

Ultramaraton w Wielkopolsce? Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! 20 czerwca w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka w pobliżu Poznania odbędzie się I Zielonka Ultra Maraton.

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka to największy kompleks leśny środkowej Wielkopolski - urozmaicony teren, na obszarze którego znajduje się 30 jezior i 5 rezerwatów przyrody. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku.

ZUM to bieg rozgrywany na dwóch dystansach: 75 km - jego trasa wiedzie przez całą Puszczę oraz  43 km. Decyzję o dystansie uczestnicy zawodów podejmą dopiero w trakcie biegu – trasy są poprowadzone w taki sposób, że ok. 28. kilometra rozchodzą się - trasa krótsza "biegnie" w kierunku mety, natomiast trasa dłuższa prowadzi w głąb Puszczy. - Zielonka Ultra Maraton jest biegiem organizowanym na terenach nizinnych i w związku z tym zawodnicy nie muszą obawiać się większych przewyższeń na trasie. Największą trudnością może okazać się dystans. W przypadku bardzo ciepłego dnia, 75 km będzie nie lada wyzwaniem – mówi Dawid Stefański, jeden z organizatorów ZUM.

Limity czasu, jakie ustalili organizatorzy Zielonka Ultra Maraton to 7 godzin na dystansie 43 km i 12 godzin – na 75 km. - Trasa jest urozmaicona tylko niewielkimi podbiegami i zbiegami. A na koniec – zarówno startujący na krótkiej, jak i długiej trasie - 2 razy wbiegną na najwyższy szczyt Puszczy - Dziewiczą Górę – zapowiada Dawid.

Warto dodać, że 95% trasy przebiega w lesie. Są fragmenty długich prostych, gdzie widać, co się dzieje 2 km z przodu. Są też takie, gdzie biegnie się wąską ścieżką, tuż przy brzegu jeziora.

Start biegu zaplanowano na 20 czerwca na godz. 7:00. Centrum zawodów będzie zlokalizowane w Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym Dziewicza Baza, który znajduje się u podnóża Dziewiczej Góry. 

Więcej informacji o biegu, regulamin, trasę i zapisy znajdziecie na stronie www.zielonkaultramaraton.pl

Sponsor tytularny