Poznań

Sebastian Nowicki potwierdził dominację w Grand Prix Poznań CITY TRAIL

07.02.2015

Sebastian Nowicki potwierdził dominację w Grand Prix Poznań CITY TRAIL

W piątych zawodach nad poznańską Rusałką, najlepszym zawodnikiem był Sebastian Nowicki. Zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji cyklu, przypieczętował tym biegiem swoją wygraną także w tym roku. W rywalizacji kobiet już w poprzednim biegu wygraną zagwarantowała sobie nieobecna dzisiaj Agnieszka Janasiak.

Sebastian wygrał wszystkie cztery biegi, w których startował. Jego sobotni wynik to 15:37. Czas pierwszej na mecie kobiety – Mileny Anus to 19:07. Milena zajmuje druga pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warunki, w jakich przyszło biegać w sobotę wymagały dobrania odpowiedniego obuwia – w kilku miejscach trasa była pokryta lodem. – Oblodzone ścieżki naprawdę bardzo przeszkadzały, jeśli biegało się w tradycyjnych butach. Ale tym razem startowaliśmy większą grupą, zupełnie bez ściagania, dla przyjemności, bo oceniliśmy, że warunki nie pozwoliłyby na poprawianie wyników – opowiadał na mecie jeden z biegaczy – Wojtek.

Ostatni  bieg CITY TRAIL w Poznaniu w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 7 marca. Podsumowanie cyklu – tradycyjnie już – będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu. O terminie i miejscu ceremonii poinformujemy w najbliższym czasie na naszej stronie. Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum cztery z sześciu biegów.

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach, w pięciu kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało około 150 zawodników.

Jeszcze dziś wieczorem zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym wspólnie z  Red Fitness na wydarzeniu Grand Prix Poznań CITY TRAIL na Facebooku

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni