z

Poznań

Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich - II bieg już 8 listopada

29.10.2014

Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich - II bieg już 8 listopada

Bieganie w naturze przyciąga coraz więcej biegaczy. I to nas bardzo cieszy :) Podobnie jak to, że na biegowej mapie Polski pojawiają się kolejne inicjatywy krótkich biegów górskich czy przełajowych. Jedną z nich jest cykl Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Drugi bieg w edycji już w sobotę, 8 listopada.

Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich to nowy cykl biegów górskich w okolicy Poznania. Bieg odbywa się w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka, zaledwie 10 km z Poznania. 

Uczestnicy biegu głównego mają do wyboru dystans 5 km, 10 km lub marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Bieg rozgrywany jest na wymagającej 5-kilometrowej pętli. Trasa prowadzi na szczyt Dziewiczej Góry - najwyższego wzniesienia Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Bieg odbywa się w całości na leśnych ścieżkach. Liczne zbiegi i podbiegi sprawiają, że jest to niemałe wyzwanie nawet dla zaprawionych biegaczy.  Ale pamiętajcie – im trudniej na trasie, tym większa satysfakcja po biegu! ;)

Bieg główny startuje o godzinie 11:00, a o 9:30 zaczynają się biegi dziecięce i młodzieżowe na trzech dystansach - od 500 do 1500 m. 

Centrum zawodów zlokalizowane jest w budynkach Nadleśnictwa Łopuchówko przy parkingu leśnym pod Dziewiczą Górą. 

Kolejne biegi cyklu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich będą się odbywały 6 grudnia, 3 stycznia, 31 stycznia, 28 lutego.

Regulamin, formularz zgłoszeń oraz pozostałe informacje na stronie zawodów www.dziewiczagorabiega.pl

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni