z

Poznań

Grand Prix CITY TRAIL – po raz pierwszy tysiąc zawodników na mecie!

25.10.2014

Grand Prix CITY TRAIL – po raz pierwszy tysiąc zawodników na mecie!

1061 – tylu zawodników przekroczyło linię mety inauguracyjnego biegu Grand Prix Poznań CITY TRAIL! To dla nas ważny dzień, bowiem taka liczba biegaczy to coś nieczęsto spotykanego w biegach przełajowych! Dziękujemy!

Zwycięzcą został Sebastian Nowicki (SKLEPBIEGACZA.PL – Poznań) - najlepszy w poprzedniej edycji naszych zawodów w Poznaniu. Jego czas na mecie to 15:24. Pierwszą wśród kobiet była Agnieszka Janasiak (również SKLEPBIEGACZA.PL – Poznań) z wynikiem 18:10. Agnieszka to wicemistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku.

fot. Amadeusz Juskowiak, aiphoto.pl

Wśród startujących był nasz Ambasador – znany raper, ale również biegacz Jacek MEZO Mejer. Czas Jacka to 19:18! – Przyznaję, że przez ostatnie pół roku zaniedbałem bieganie, za to grałem dużo w tenisa. Od miesiąca zabrałem się znowu za trening biegowy i teraz mam zamiar ćwiczyć regularnie przez całą jesień i zimę. Mam konkretny cel – zrobić porządną formę, którą potwierdzę spektakularnym wynikiem w kwietniowym maratonie w Warszawie – mówi Jacek. - Cieszę się bardzo, że będę biegać w CITY TRAIL. Mam nadzieję, że te starty pozwolą mi zbudować fundament formy na krótkich dystansach. Planuję biegać nad Rusałką co miesiąc, aby kontrolować formę i widzieć czy jest postęp. Liczę, że także dzięki tym startom, wiosną uda mi się zrobić życiowy czas w maratonie – dodaje. MEZO zdradził nam, że Jego cel na maraton to "załamanie" 3 godzin.

Jacek MEZO Mejer kilka minut po biegu

Zawody nad Rusałką są organizowane od pięciu lat. Regularnie startuje w nich grupa triathlonistów z klubu UAM Szpot Triathlon Poznań. – Biegamy zawsze mocno - z pulsometrami, żeby potem wyznaczyć poziomy tętna w drugim i trzecim zakresie, stąd to dla nas bardzo przydatne zawody – wyjaśnia Robert Czysz, mistrz Polski w crossduathlonie.

Nasze biegi to również okazja do tego, by zacząć biegać. 5 km, przyjazne podłoże, brak limitu czasu - to cechy biegów Grand Prix CITY TRAIL, które przyciagają zupełnie początkujących biegaczy :)

fot. Amadeusz Juskowiak, aiphoto.pl

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. W pierwszej w tej edycji imprezie nad Rusałką wzięło udział ponad 200 młodych biegaczy.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w inauguracji zawodów w Poznaniu. Organizacja tego biegu była dla nas sporym wyzwaniem. Mamy nadzieję, że chętnie przyjdziecie również na kolejne zawody w ramach naszego cyklu! A najbliższe już 29 listopada. Do zobaczenia! :)

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni