z

Poznań

Forest Run - 44 i 23 kilometry w Wielkopolskim Parku Narodowym

06.08.2014

Forest Run - 44 i 23 kilometry w Wielkopolskim Parku Narodowym

20 września po raz pierwszy w historii na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbędzie się bieg długodystansowy. Główna trasa liczy 44 km. Krótszy wariant – dla mniej zaprawionych to 23 km. Obie trasy mają charakter typowo trailowy, przebiegają w całości po leśnych ścieżkach, przez pola, zabytkowe aleje, wzdłuż jezior.

Wielkopolski Park Narodowy to żywe muzeum przyrody, obszar chroniony ze względu na niezwykłą różnorodność fauny i flory. Park w dużej części porośnięty jest lasami iglastymi, a jego teren urozmaica 12 jezior, m. in. Jezioro Kociołek czy Jezioro Góreckie, pośrodku którego leżą dwie wyspy: Kopczysko i Wyspa Zamkowa.

Biegając po leśnych ścieżkach często spotkać można mieszkające tu zwierzęta, takie jak lisy, jelenie, kuny leśne i borsuki. Park szczyci się ponad 220 gatunkami ptaków lęgowych i przelotnych. Na Wyspie Zamkowej urzędują kormorany, po jeziorach suną z gracją cyraneczki, a nocą na polowanie szykują się puszczyki. Lasy obfitują w chrząszcze. Są wśród nich gatunki chronione takie jak jelonek rogacz, jeden z największych chrząszczy w Polsce.

Nie wszyscy wiedzą, że piękne, leśne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego są dostępne dla wszystkich, a dotarcie tam z centrum Poznania to zaledwie 20 minut!

Zawody Forest Run są przewidziane na 450 biegaczy. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na STRONIE biegu.

Po co biegać po asfalcie skoro las jest tak blisko! :)

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni