z

Poznań

Biegi górskie w Gdyni i w Wielkopolsce

14.05.2014

Biegi górskie w Gdyni i w Wielkopolsce

Chyba jest trochę tak, że nasz cykl dodał odwagi innym do podjęcia próby organizacji zawodów przełajowych. I świetnie! Przełaje to skuteczna metoda treningowa. W Polsce w ostatnich latach zapomniana. Dziś biegów przełajowych, a nawet niemal górskich (choć na nizinach!) jest coraz więcej. Przybliżamy dwie imprezy, które odbędą się w najbliższą sobotę (14.06) - Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014 oraz bieg górski Dziewicza Góra Biega w Wielkopolsce.

Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014 to 4-etapowa impreza biegowa. Zawody odbywają się po morenowych wzgórzach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (Pustki Cisowskie w Gdyni). Trasa biegu wiedzie grubymi drogami leśnymi z dużą ilością podbiegów i zbiegów. Wyścigi odbywają się stylem Anglosaskim na dwóch dystansach: 5,3 km (1 pętla) z 200 m przewyższenia lub 10,6 km (2 pętle) z 400 m przewyższenia. Żeby zostać sklasyfikowanym w całym GP zawodnik musi ukończyć minimum 3 biegi na jednym dystansie.

Najbliższe zawody będą już trzecią edycją. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie biegu.

Również po raz trzeci odbędzie się bieg górski Dziewicza Góra Biega. Jest to jeden z trudniejszych i bardziej wymagających biegów w Wielkopolsce. Odbywa się na terenach leśnych wokół Dziewiczej Góry - najwyższego wzniesienia Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Zawodnicy rywalizują na pętli poprowadzonej w całości leśnymi ścieżkami z licznymi podbiegami i zbiegami. Do wyboru są dwa dystanse - 5 km (jedna pętla i 125 m przewyższenia) lub 10 km(dwie pętle i 250 m przewyższenia).

W obu imprezach przed biegami głównymi toczy się rywalizacja wśród dzieci i młodzieży oraz Nordic Walking. Dodatkowo w biegu wokół Dziewiczej Góry startują także amatorzy jazdy na rowerze.

Więcej informacji o biegu Dziewicza Góra Biega znajduje się na stronie imprezy.

Zapraszamy! :)

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni