Poznań

Poznań - dziękujemy za kolejny piękny sezon!

04.03.2023

Poznań - dziękujemy za kolejny piękny sezon!

Piąty, ostatni w edycji bieg w Poznaniu odbył się w sobotę, 4 marca. Nad jeziorem Rusałka pojawiło się tym razem 561 osób. Zwycięstwo odniósł Łukasz Nowak. Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny dzisiaj Sebastian Nowicki, który wygrał trzy biegi. Wśród kobiet najszybszą okazała się dzisiaj Aneta Konieczek, a zwyciężczynią klasyfikacji generalnej jest czwarta tym razem - Aleksandra Bereśniewicz. Ostatni poznański akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 14 marca. 

Nasz cykl odbywa się w formule Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal oraz walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej 3 razy. Osoby, które ukończyły trzy biegi w Poznaniu mogły już dzisiaj odebrać pamiątkowy medal. To nowe rozwiązanie w CITY TRAIL.

- Dotychczas medale rozdawaliśmy podczas uroczystej gali, organizowanej w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu. W tym roku zrezygnowaliśmy z tej formuły i pierwsze medale wydajemy już w dniu piątych zawodów. Oczywiście osoby, które nie mogły wziąć udziału w dzisiejszym biegu, a biegały z nami trzy razy mogą odebrać medale w inny sposób - od 14 marca będą one dostępne w poznańskim Sklepie Biegacza. Również tego dnia nagrodzimy najszybsze biegaczki i biegaczki - zarówno w biegu głównym, jak w biegach CITY TRAIL Junior - podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów.

Dzisiejszy bieg miał wyjątkową oprawę, bowiem marzec to w CITY TRAIL miesiąc kobiet. Tym samym trzy najszybsze panie - Aneta Konieczek (czas 17:27), Halina Rasińska (17:42) i Martyna Wyroślak (18:26) - zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań.

Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej jest czwarta zawodniczka dzisiejszego biegu - Aleksandra Bereśniewicz

- To był bardzo ciekawy sezon. W klasyfikacji generalnej walczyłyśmy do ostatniego biegu, a dziewczyny, które były moimi głównymi rywalkami są na bardzo zbliżonym poziomie do mnie. To naprawdę napędzało tę rywalizację, a w moim przypadku szczególnie motywowało do mocnego finiszu, podczas każdego biegu - mówiła po zawodach Aleksandra Bereśniewicz, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej, specjalistka od dystansów 800 i 1500m.

Męskie podium to w dzisiejszych zawodach to: Łukasz Nowak (15:16), Robert Kulesza (15:32), Wiktor Maćkowiak (16:05). Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 240 młodych sportowców.

Warto dodać, że na mecie dzisiejszego biegu obecna była Ambasadorka CITY TRAIL - Alicja Konieczek - siostra zwyciężczyni, reprezentantka Polski, uczestniczka IO w Tokio, specjalistka od 3000m z przeszkodami.

Dzisiejszy bieg nie był ostatnim sportowym akcentem dla poznańskich uczestników CITY TRAIL. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia - w Warszawie. Zapisy trwają: www.zapisy.krokdonatury.pl. Poznańską edycję biegów wspiera Miasto Poznań.

fot. Tomasz Szwajkowski


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni