Poznań

Ruszyliśmy z dziesiątą edycją!

08.10.2022

Ruszyliśmy z dziesiątą edycją!

Poznań otworzył dziesiąty, ogólnopolski sezon naszego cyklu! Pierwsze zawody edycji odbyły się pod dyktando najszybszego w poprzedniej edycji – Sebastiana Nowickiego. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła osiemnastoletnia Paulina Stempniak. Kolejne spotkanie nad poznańską Rusałką już 5 listopada.

Dzisiejsze zawody na dystansie 5 km przyciągnęły 527 osób. Triumfator biegu - Sebastian Nowicki - otarł się o rekord trasy. Jego dzisiejszy wynik to 14:44. Rekord poznańskiego CITY TRAIL wynosi 14:41 i należy do Mateusza Maika.

- To było moje najlepsze otwarcie sezonu w CITY TRAIL, mimo że jestem w bardzo spokojnym treningu. W sierpniu miałem przerwę – roztrenowanie. Natomiast we wrześniu złapało mnie przeziębienie, miałem spore kłopoty z zatokami, kiepsko funkcjonowałem. Tym bardziej cieszy, że w takim okresie jestem w stanie pobiec tak szybko – podkreślił na mecie Sebastian Nowicki. – Brakuje mi rywalizacji ramię w ramię na poznańskiej trasie, więc poważnie myślę nad wrocławskim CITY TRAIL, gdzie startują zawodnicy, którzy na pewno zmuszą mnie do walki o wynik do ostatniego metra. Najpierw jednak chciałbym poprawić poznański rekord.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Wiktor Maćkowiak (15:31), a trzeci był Błażej Wytwer (15:35).

Rywalizacja kobiet to - podobnie, jak w przypadku mężczyzn - dominacja jednej zawodniczki – Pauliny Stempniak

- Naprawdę porządnie się dzisiaj zmęczyłam. To był mój drugi bieg w CITY TRAIL i uzyskałam zdecydowanie lepszy czas niż podczas debiutu przed rokiem – podkreśliła najszybsza zawodniczka dzisiejsza przełajowej piątki – Paulina Stempniak.

Wynik Pauliny to 18:04. Drugą na mecie była dzisiaj Aleksandra Bereśniewicz (18:51), a trzecią lokatę wywalczyła Hania Jaraszkiewicz (19:10).

Wyniki biegu głównego znajdziecie tutaj. Zapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie.

Swoją rywalizację miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło niemal 300 uczestników.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Rusałka. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Poznańska odsłonę naszego cyklu wpiera Miasto Poznań. Kolejne zawody zaplanowane są na 5 listopada. Będzie to bieg z dodatkowymi atrakcjami. Strefa Seniora Nationale-Nederlanden to akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. Drugą atrakcją będzie dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań

fot. Piotr Oleszak

 

Sponsor tytularny