z

Poznań

Znamy triumfatorów klasyfikacji generalnej w Poznaniu

18.12.2021

Znamy triumfatorów klasyfikacji generalnej w Poznaniu

Tego się spodziewaliśmy. Zwycięzcami edycji 2021/2022 w Poznaniu zostali Oliwia Wawrzyniak i Sebastian Nowicki. Oboje byli najszybsi podczas trzech tegorocznych biegów. Warto podkreślić ich znaczącą przewagę nad kolejnymi biegaczkami i biegaczami naszej przełajowej piątki oraz fakt, że wyniki, jakie uzyskali w trakcie trzech biegów trwającej edycji należą do najlepszych w historii naszego cyklu. W październikowych zawodach Oliwia uzyskała czas 16:44 - piąty wynik w historii CITY TRAIL wśród kobiet (ale szybciej biegała - czterokrotnie - tylko Aleksandra Brzezińska w Bydgoszczy). Sebastian pobiegł dzisiaj 14:48, poprawiając wynik sprzed miesiąca o sekundę. To szósty czas w historii naszych biegów.

Zwyciężczyni biegu – Oliwia Wawrzyniak to młoda, utalentowana poznańska lekkoatletka. W listopadzie została mistrzynią Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorek, dzięki czemu miała możliwość reprezentowania Polski w mistrzostwach Starego Kontynentu w crossie. Po dzisiejszym biegu była bardzo szczęśliwa:

- Dzisiejszy bieg był ostatnim dla mnie w tym długim sezonie 2021. Jestem już w trakcie roztrenowania, więc wiedziałam, że nie będę dzisiaj walczyć o wynik, bo celem było zapewnienie sobie wygranej w klasyfikacji generalnej. Od stycznia będę mieszkać, studiować i trenować w USA, więc bardzo się cieszę, że przed wyjazdem udało się osiągnąć cel, którym było wygranie CITY TRAIL. Startuję nad Rusałką od kilku lat, zaczynałam jeszcze w kategoriach młodzieżowych, więc mam do tych zawodów duży sentyment i jeśli tylko będę miała okazję, to wrócę na trasę nad Rusałką – mówiła na mecie 19-latka.

Wynik Oliwii Wawrzyniak to 17:15. Jako druga zawody ukończyła Patrycja Talar (18:36), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Bereśniewicz (18:51).

Trzecie w sezonie, w pełni kontrolowane zwycięstwo odniósł Sebastian Nowicki. Wynik 14:48 dowodzi świetnej formy podopiecznego Jacka Ksiąszkiewicza.- Brakuje bezpośredniej rywalizacji, by wykręcić tutaj naprawdę świetny wynik. Dzisiaj zaspałem na dystansie i dopiero na 4 km, gdzie usłyszałem, że mam „cisnąć”, obudziłem się i przyspieszyłem – mówił po zawodach Sebastian Nowicki. – Teraz przede mną życiowe wyzwania, bo wkrótce zostanę ojcem, dlatego nie wiem, czy będę mógł pobiec w lutym i marcu, ale planuję pojawić się na styczniowym CITY TRAIL w Bydgoszczy – dodał.

Drugą lokatę, z czasem 15:20, wywalczył Łukasz Nowak. Trzecie miejsce zajął Wiktor Maćkowiak, który metę minął w czasie 15:26.

Przed nami 7-tygodniowa przerwa - kolejny – czwarty już bieg w Poznaniu w sezonie 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Andrzej Olszanowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni