Poznań

Wystartowaliśmy w Poznaniu! Z przytupem

23.10.2021

Wystartowaliśmy w Poznaniu! Z przytupem

To się nazywa otwarcie! Pierwszy od dawna wynik poniżej 15 minut wśród mężczyzn oraz kobiecy rekord trasy - tak rozpoczęliśmy dwunasty już sezon naszych biegów w Poznaniu. Bohaterami zawodów zostali Oliwia Wawrzyniak i Sebastian Nowicki. Linię mety biegu głównego przekroczyło 665 osób, w tym 247 kobiet. 

Oliwia Warzywniak pokonała naszą 5-kilometrową trasę nad Rusałką w czasie 16:44. Sebastian Nowicki uzyskał wynik 14:55. Dzisiejsze rezultaty świadczą o wysokiej formie zawodników, bowiem warunki – mimo dobrej nawierzchni - nie były łatwe. Silny wiatr potęgował uczucie chłodu i na pewno utrudniał szybkie bieganie. – Nie miałam presji poprawiania rekordu trasy. Wiedziałam, że jest on osiągalny, kiedy zobaczyłam na zegarku po pierwszym kilometrze 3:19, co daje wynik ok. 16:40 na 5 km. Postanowiłam utrzymać to tempo i przekonać się, w jakiej dyspozycji aktualnie jestem. CITY TRAIL traktuję jako niezły sprawdzian pod Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które będą pod koniec listopada. Będą to jednocześnie kwalifikacje na Przełajowe Mistrzostwa Europy w Dublinie, które odbędą się w grudniu, gdzie chciałabym bardzo wystąpić, jeśli zdrowie i dyspozycja pozwoli. Cieszę się, że udało mi się taki wynik wykręcić. Bardzo mnie to zmotywowało do jeszcze większej pracy, bo rezerwy na pewno są – mówiła po biegu Oliwia Wawrzyniak. - Mam ogromny sentyment do biegów CITY TRAIL, ponieważ 7 lat temu właśnie na tych biegach mój aktualny trener zauważył we mnie potencjał i zaczęłam przykładać wagę do wyczynowego biegania. Cieszę się, że biegi nad Rusałką nadal się odbywają i przyciągają dużo ludzi. Pamiętajmy, że sport to zdrowie i dobra zabawa, a nie tylko wyniki sportowe i życiówki na zawodach – dodała utalentowana 19-letnia podopieczna trenera Jana Grendy, która ma na koncie m.in. złote medale mistrzostw Polski juniorek w biegach przełajowych oraz na 5000m.

Druga na mecie była dzisiaj Paulina Stempniak (18:32), a trzecią lokatę wywalczyła Wiktoria Wojtkowiak (18:41). Warto dodać, że cztery najszybsze zawodniczki dzisiejszego biegu reprezentują AZS Poznań i są jeszcze juniorkami.

Czas zwycięzcy dzisiejszego biegu Sebastiana Nowickiego – 14:55 - to jeden z najlepszych wyników w historii CITY TRAIL w Poznaniu. Drugą lokatę wywalczył dzisiaj Łukasz Nowak (czas 15:08), a trzeci był Tomasz Przybylak (15:34).

Pełne WYNIKI znajdują się TUTAJ

Nasze zawody to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 275 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Terminy kolejnych biegów w Poznaniu to 20 listopada, 18 grudnia, 5 lutego i 5 marca. Wszystkie odbędą się na trasie nad jeziorem Rusałka. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w marcu.

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

fot. Andrzej Olszanowski


Sponsor tytularny