z

Poznań

Letnia edycja CITY TRAIL w Poznaniu za nami

28.07.2021

Letnia edycja CITY TRAIL w Poznaniu za nami

Siódme zawody w tegorocznej odsłonie naszego letniego cyklu odbyły się 27 lipca, w Poznaniu. Zwycięzcą został Mateusz Lipiński, z czasem 16:16. Drugie miejsce wywalczył Marcin Wacko (16:42), a trzeci był Kamil Leśniak (16:45). Wśród kobiet zwyciężyła Hania Jaraszkiewicz (wynik 19:28). Drugą lokatę zajęła Zofia Wawrzyniak-Wacko (20:42), a trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Wilczyńska (21:01). Bieg główny ukończyło 274 zawodników.

- Bardzo mnie cieszy, że dzisiejszy bieg mógł się odbyć i że choć na chwilę poczuliśmy się, jak dawniej. Brakuje tej biegowej normalności, spotkań ze znajomymi i atmosfery zawodów – podkreśliła po biegu druga na mecie – Zofia Wawrzyniak-Wacko, która w ostatnich miesiącach zrobiła duży progres. – Mój trening jest od dłuższego czasu poukładany, część treningów robię wspólnie z mężem, np. ja biegam 200-metrowe przebieżki, podczas gdy Marcin w tym czasie ma do pokonania dłuższe odcinki. Poza tym, uporałam się z anemią, co też ma na pewno wpływ na moją wydolność. Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego startu, bo to było takie moje małe marzenie, by stanąć na podium CITY TRAIL – dodała twórczyni niezwykle popularnego bloga Kobiety Biegają.

W Lasku Marcelińskim biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział ponad 120 młodych sportowców.

Poznańską odsłonę naszych zawodów wspiera Miasto Poznań.

fot. Andrzej Olszanowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni