z

Poznań

Biegaliśmy z rekordzistką Polski

09.02.2013

Rekordzistka Polski w maratonie - Małgorzata Sobańska na trasie, około 120 startujących dzieci i … pączki zamiast drożdżówek – tak wyglądał czwarty bieg Grand Prix Poznań zBiegiemNatury :)

Biegaliśmy z rekordzistką Polski

Małgorzata Sobańska nie pierwszy raz była na naszych zawodach, jednak wcześniej nie startowała. Nikogo oczywiście nie zdziwił fakt, że wielokrotna mistrzyni Polski zajęła miejsce w ścisłej czołówce. Jak wygląda trening Małgosi dzisiaj – ponad dwa lata po zakończeniu kariery? – Prowadzę zajęcia z biegaczami, więc biegam systematycznie, ale jeśli miałabym porównywać moje obecne bieganie z tym z czasów, kiedy trenowałam zawodowo, teraz biegam dwie trzecie mniej – mówiła po starcie Małgorzata Sobańska.

Najszybsza wśród pań była Aga Staniewska, która po raz pierwszy wygrała nasze zawody. – Startuję w każdych zawodach zBiegiemNatury w Poznaniu, ale do tej pory nie byłam na tyle przygotowana, by wygrać. Ostatnio biegam więcej na treningach i są efekty – podkreśliła na mecie zwyciężczyni.

Najlepszy podczas czwartych zawodów GP Poznań zBiegiemNatury był Rafał Rajczak, który do samego końca walczył ze zwycięzcą poprzedniego biegu - Mateuszem Maikiem.

Jak zawsze bardzo cieszył nas widok biegających dzieci, których tym razem było około 120! A po biegu zamiast kultowych już drożdżówek, zaserwowaliśmy pączki - dla wszystkich, którzy nie mieli dość po Tłustym Czwartku ;)

Zapraszamy na piąte - ostatnie w tym cyklu zawody Grand Prix Poznań zBiegiemNatury, które odbędą się 2 marca. Pamiętajcie także o spotkaniach z naszymi trenerami - w każdą niedzielę o godzinie 11:00. Biegają z Wami Monika Kinowska i Piotr Karolczak.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni