z

Poznań

Przedświąteczne wydanie CITY TRAIL w Poznaniu

21.12.2019

Przedświąteczne wydanie CITY TRAIL w Poznaniu

Ścieżki nad Rusałką po raz trzeci gościły nas 21 grudnia. Na naszej 5-kilometrowej trasie rywalizowało 670 zawodników, a najszybszym okazał się Łukasz Nowak. Kobiecą rywalizację wygrała Malwina Misjan. W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział 166 młodych sportowców. Kolejne zawody w Poznaniu - 18 stycznia.

Wynik Łukasza Nowaka to 15:25. Drugie miejsce zajął Tomasz Przybylak – jego czas to 15:38. Jako trzeci do mety dotarł Krzysztof Stefanowicz (czas 15:44).

- Dzisiaj warunki były bardzo ciężkie, co mi sprzyjało – koledzy ślizgali się, męczyli, a ja poradziłem sobie lepiej na tych błotnistych ścieżkach - może jestem bardziej przyzwyczajony do siłowego biegania. Zaskoczył mnie zawodnik, który skończył rywalizację na drugim miejscu, bo spodziewałem się tasowania z innymi biegaczami. Po dzisiejszym biegu mamy bardzo ciekawą sytuację w klasyfikacji generalnej i tak naprawdę jest nas kilku, którzy mają szansę wygrać cykl. I to jest fajne – podkreślił po biegu olimpijczyk z Londynu w chodzie sportowym na 50 km - Łukasz Nowak. – Sport zawodowy mam za sobą, jestem już amatorem, więc trenuję bardzo wcześnie rano - przed pracą, czasami znajdę czas na trening po południu, ale nie jestem w stanie trenować w taki sposób, by notować progres. Cieszę się, że trzymam równy poziom i że po prostu mogę tutaj być.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Malwina Misjan. Jej czas to 17:36. Drugie miejsce wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (17:57), a trzecia była Alicja Radziej (19:27). W listopadowych zawodach – pod nieobecność Malwiny Misjan - najlepszą okazała się 17-letnia Oliwia Wawrzyniak, która dzisiaj odnotowała kolejny świetny wynik.

- Oliwia biegła ze mną do 3 km, myślałam, że szybciej ją urwę, ale dawała z siebie dużo. Bardzo się dzisiaj zmęczyłam, bo jestem w treningu dopiero od trzech tygodni, więc zakładałam, że złamanie 18 minut będzie dla mnie dzisiaj wyzwaniem, a tymczasem wyszło znacznie poniżej tej granicy. Do zobaczenia na kolejnych biegach! – mówiła tuż po zawodach najszybsza zawodniczka dzisiejszej imprezy – Malwina Misjan.

Kolejny bieg CITY TRAIL w Poznaniu jest zaplanowany na 18 stycznia, a następne: 22 lutego i 28 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Rusałka.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Kasia Goździewska

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni