z

Poznań

Poznań: Grzegorz Michalak i Oliwia Wawrzyniak najlepsi

30.11.2019

Poznań: Grzegorz Michalak i Oliwia Wawrzyniak najlepsi

Druga odsłona naszego cyklu w Poznaniu w edycji 2019/2020, która odbyła się 30 listopada przyciągnęła nad Jezioro Rusałka 869 zawodników. Zwycięstwo odnieśli Grzegorz Michalak oraz Oliwia Wawrzyniak. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział blisko 300 młodych biegaczy.

Zwycięstwo Grzegorza Michalaka z czasem 15:24 to swego rodzaju niespodzianka, bowiem 22-letni zawodnik dotychczas nie biegał nad Rusałką tak szybko. W październikowych zawodach z wynikiem 16:00 zajął czwarte miejsce – m.in. za Łukaszem Nowakiem i Krzysztofem Stefanowiczem, których dzisiaj pokonał (zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce z czasami 15:26 i 15:41).

Zwyciężczynią biegu została Oliwia Wawrzyniak – druga zawodniczka klasyfikacji generalnej w poprzedniej edycji naszego cyklu w Poznaniu. Jej dzisiejszy rezultat to 18:05.

- Biegam tutaj nad Rusałką już od dziecka, bo wcześniej startowałam w zawodach dla dzieci i młodzieży. Trenuję w klubie AZS Poznań już od pięciu lat, jestem tegoroczną wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych do lat 18., dlatego nie czuję szczególnej presji, mimo, że startuję w gronie znacznie bardziej doświadczonych zawodniczek i zawodników - podkreśliła tuż po zawodach zaledwie 17-letnia podopieczna znanego poznańskiego szkoleniowca – Jana Grendy. – Od kolejnego sezonu moim docelowym dystansem na bieżni będzie 5000 m, więc te starty na 5 km podczas CITY TRAIL są dla mnie dobrym sprawdzianem i pokazują mi, na jakim poziomie się znajduję. Dzisiejszy rezultat odbiega od mojego najszybszego biegu tutaj, ale to dopiero pierwsze zawody, w których wzięłam udział w edycji 2019/2020, niedawno zaczęłam przygotowania do nowego sezonu, więc z każdym kolejnym biegiem będzie coraz szybciej.

Drugie miejsce zajęła Alicja Radziej (19:17), a trzecie – Hania Jaraszkiewicz (19:27).

Zawody w Poznaniu odbywają się na szybkiej, 5-kilometowej trasie nad Jeziorem Rusałka. Następny bieg jest zaplanowany na 21 grudnia, a kolejne: 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Tomasz Szwajkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni