z

Poznań

Krzysztof Hadas i Anna Wójcik najlepsi w ostatnich zawodach w Poznaniu

02.03.2019

Krzysztof Hadas i Anna Wójcik najlepsi w ostatnich zawodach w Poznaniu

Szósty z biegów w Poznaniu okazał się być najszybszym w sezonie. Wynik zwycięzcy – Krzysztofa Hadasa na trasie nad Jeziorem Rusałka to 15:13. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Wójcik (czas 17:24). Przed nami jeszcze podsumowanie sezonu, które odbędzie się 19 marca.

Krzysztof Hadas (wicemistrz świata w duathlonie do lat 23) ma na koncie trzy wygrane biegi CITY TRAIL w zakończonej dzisiaj edycji. Oznacza to, że nie może zostać sklasyfikowany w „generalce”, ponieważ warunek konieczny to udział w minimum czterech zawodach (z sześciu, jakie są organizowane w trakcie jednego sezonu).

W trzech biegach, w których Krzysztof nie startował (czyli we wrześniu, październiku i listopadzie) zwyciężał Łukasz Nowak, który pobiegł sześć razy, gromadząc poza wspomnianymi zwycięstwami trzy drugie miejsca, dzięki czemu odniósł triumf w klasyfikacji generalnej. Jego dzisiejszy czas to 15:23. Trzecie miejsce wywalczył tym razem Wiktor Maćkowiak (wynik 15:38).

- Mimo, że zwycięstwo w cyklu miałem zagwarantowane już w styczniu, nie myślałem nawet żeby odpuścić dwa ostatnie biegi. Uważam, że nawet najgorszy start jest świetnym treningiem, szczególnie, kiedy bieg jest dobrze zorganizowany i mocno obsadzony. Sam, podczas treningu na pewno bym się tak bardzo nie zmęczył – podkreślił na mecie Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Londynu. – Wspominając tę edycję, na pewno najmilej kojarzy mi się pierwszy bieg, pierwsze zwycięstwo i dobry wynik. To było zaskoczenie. Potem się przyzwyczaiłem do wygrywania, a później pojawił się Krzysiek Hadas i zacząłem przegrywać. Nie nazwę tego porażką, bo dobrze jest, kiedy mamy kogo gonić. To motywuje do ciągłego analizowania, wyciągania wniosków i jeszcze większego przykładania się do treningów.

Wśród kobiet najlepszą okazała się dzisiaj pochodząca ze Stalowej Woli, studiująca w Poznaniu - Anna Wójcik, która rywalizowała nad Rusałką już w listopadzie – wtedy zajmując trzecie miejsce. Dzisiejszy wynik Anny to 17:24. Drugą zawodniczką na mecie była dzisiaj Oliwia Wawrzyniak (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Alicja Radziej (19:05). W klasyfikacji generalnej zwyciężyła nieobecna dzisiaj Malwina Misjan – zdecydowanie najszybsza w tym sezonie zawodniczka, autorka rekordu trasy (16:53).

W biegu głównym uczestniczyło 708 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 246 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona biegom dzieci i młodzieży), część dotycząca zawodów dla dorosłych – od godz. 19:00).

Poznań jest największą z lokalizacji – najliczniejszy bieg sezonu, który odbył się w październiku przyciągnął 902 dorosłych i 315 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior. 

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Tomasz Szwajkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni