z

Poznań

Fantastyczny rekord trasy kobiet w Poznaniu

24.11.2018

Fantastyczny rekord trasy kobiet w Poznaniu

To się nazywa progres! Trzeci bieg i trzeci rekord trasy! Malwina Misjan po raz kolejny zaskakuje! W sobotnim (24 listopada) biegu zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego pokonała 5-kilometrową trasę nad jeziorem Rusałka w czasie 16:53. Tym samym Malwina jest trzecią kobietą w ogólnopolskiej historii CITY TRAIL, która „złamała” barierę 17 minut. Wcześniej ta sztuka udała się kilkukrotnie Aleksandrze Brzezińskiej w Bydgoszczy oraz Dominice Napieraj we Wrocławiu. W dzisiejszym biegu wśród mężczyzn trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Łukasz Nowak.

Malwina Misjan startuje w CITY TRAIL od grudnia 2017 roku. W swoim pierwszym starcie uzyskała wynik 18:07. W zasadzie w każdym kolejnym biegu robiła progres. W edycji 2018/2019, która rozpoczęła się w ostatnią sobotę września już dwa razy poprawiała rekord trasy. Dzisiejszy rezultat jest o 13 sekund lepszy niż uzyskany nad Rusałką przed miesiącem.

- Zupełnie nie planowałam tego wyniku. Cały dzień będę o nim mówić, to może wtedy do mnie dotrze – mówiła na mecie rozemocjonowana zwyciężczyni czwarta zawodniczka ubiegłotygodniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. – Przed tygodniem byłam tuż za podium mistrzostw Polski i choć niewiele zabrakło do medalu, to jestem zadowolona z tego startu. Polubiłam przełaje w ubiegłym roku, kiedy zaczęłam startować w CITY TRAIL. Ta trasa bardzo mi odpowiada. Jest urokliwa i szybka. W tym roku przede mną jeszcze jeden bieg – za tydzień na 10 km. Liczę na rekord życiowy. Później czas na roztrenowanie – dodała.

Drugą na mecie była dzisiaj Oliwia Wawrzyniak (17:34), a trzecie miejsce wywalczyła Anna Wójcik (17:58).

Wśród mężczyzn trzecie zwycięstwo w edycji odniósł Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Londynu. Jego czas to tym razem 15:34. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Goleniewski (15:44), a trzeci był Tomasz Przybylak (15:48).

Nasze biegi charakteryzują się szerokim wachlarzem uczestników – przyciągają zarówno znakomitych biegaczy, często medalistów krajowych mistrzostw, ale z drugiej strony chwalą je sobie także osoby biegające zupełnie rekreacyjnie.

- Biegłem dzisiaj już trzeci raz w trwającej edycji. Mieszkam blisko Rusałki, lubię to miejsce, mam do niego sentyment, ponieważ jako dziecko przychodziłem tutaj z dziadkami. Teraz przychodzę pobiegać. Mam za sobą kilka maratonów, ale ostatnio biegam rzadziej – raz w tygodniu. Dystans 5 km jest według mnie optymalny dla amatorów – idealny na poprawę samopoczucia – podkreślił po zawodach jeden z biegaczy - Waldemar Męczyński.

W dzisiejszym biegu uczestniczyło 831 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej wzięło udział blisko 300 młodych sportowców. Warto przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadziliśmy limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników.

Kolejne zawody nad Rusałką odbędą się: 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

Klasyfikacja generalna po 3. biegachSponsor tytularny

Partnerzy generalni