Poznań

Zakończyliśmy sezon w Poznaniu!

24.03.2018

Zmiany, zmiany, zmiany! W tym roku zwycięzcami klasyfikacji generalnej w Poznaniu są debiutujący w cyklu Szymon Belgrau i Malwina Dymek. W ostatnim biegu nad Jeziorem Rusałka to właśnie Malwina była pierwszą kobietą, a wśród mężczyzn triumfował Marcin Kęsy. Do zobaczenia na gali podsumowującej sezon!

Zacznijmy od statystyk. W sześciu bieach wzięło udział łącznie ponad 6900 zawodników – 5262 dorosłych oraz 1648 dzieci. Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc nad Jeziorem Rusałka biegało średnio 1152 uczestników – 877 dorosłych i 275 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowaliśmy w październiku – 1051 dorosłych oraz 380 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 870 dorosłym biegaczom. Wśród nich najlepszym został Szymon Belgrau, drugie miejsce wywalczył zwycięzca dzisiejszego biegu - Marcin Kęsy, a trzecie Roch Goszczyński. W rywalizacji kobiet triumfowała Malwina Dymek (jak już wspominaliśmy najlepsza także dzisiaj), drugą lokatę zajęła Agnieszka Stachowiak, a trzecią – Patrycja Talar.

Marcin Kęsy startuje w cyklu od czasów Grand Prix Poznania, czyli od 2011 roku. - Od zawsze moim marzeniem było zwycięstwo w cyklu. Dzisiaj wygrałem pojedyncze zawody i mam z tego satysfakcję, mimo, że był to wolny bieg – podkreślił na mecie zawodnik. - W przełajach trzeba łączyć siłę, wytrzymałość i szybkość. W biegach ulicznych siła nie ma takiego znaczenia, dlatego starty w CITY TRAIL uważam za bardzo dobry trening – dodał.

Malwina Dymek – w przeciwieństwie do Marcina – biega w CITY TRAIL od ubiegłego roku, a kończąca się edycja jest pierwszą, którą ukończyła. - Stając na starcie dzisiejszego biegu wiedziałam, że jeśli wygram zapewnię sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej - i taki był cel na dziś. Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich swoich startów, a najbardziej z biegu styczniowego, gdzie po raz pierwszy uzyskałam czas poniżej 18 minut – mówiła po zawodach 21-letnia zawodniczka.

Linię mety minęło w sobotę 773 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 262 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 10 kwietnia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.