Poznań

Poznań liderem letniej edycji

31.07.2015

Poznań liderem letniej edycji

Letnia edycja CITY TRAIL w Poznaniu odbyła się na zupełnie nowej trasie. W Lasku Marcelińskim na biegaczy czekał ten sam dystans, co zawsze – 5km, jednak poprzeczkę podniósł solidny podbieg w drugiej części trasy. Linię mety minęło 381 biegaczy.

W zawodach najlepszym okazał się zwycięzca dwóch ostatnich edycji Grand Prix CITY TRAIL – Sebastian Nowicki, który uzyskał wynik 15:49. Wśród pań triumfowała Milena Anus (18:32).

Najlepsi zawodnicy wrócili do domów z nagrodami od marek Salomon i Etixx, a każdy zawodnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Biegacze mogli również posilić się w strefie regeneracyjnej, gdzie czekały na nich woda, izotonik, owoce i ciastka.

Ciekawostką cyklu CITY TRAIL onTour są bracia z Lublina, którzy zaplanowali sobie ukończenie wszystkich 10 biegów! – Bardzo spodobał nam się pomysł połączenia podróży po Polsce i startów w zawodach. Uwielbiam zwiedzać miasta, więc cały czas, jaki mamy poza przemieszczaniem się z jednej lokalizacji do drugiej i bieganiem, poświęcamy na oglądanie najciekawszych miejsc – mówi Łukasz Kachnowicz, starszy z braci. Warto dodać, że młodszy – Mateusz, w każdych zawodach staje na podium swojej kategorii wiekowej!

Bieg w Poznaniu był czwartym w ramach CITY TRAIL onTour. Pierwsze zawody obyły się w poniedziałek, 27 lipca w Łodzi, we wtorek – 28 lipca – startowali katowiccy biegacze, w środę – 29 lipca - wrocławianie. W kolejnych dniach będziemy w Szczecinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Lublinie.

Elektroniczne zapisy do każdego z biegów kończą się na 4 dni przed zawodami. Zawodnicy, którzy nie zdążą zapisać się przez internet, mogą to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. W ramach imprezy organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300m do 2km.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni